Metromorph autem przyszłości

peugeot metromorph design concept

Spis treści

Duże miasta bywają uciążliwe nawet dla najwytrawniejszych mistrzów kierownicy. Brak miejsc do parkowania oznacza długodystansowe pielgrzymki lub obawy o auto, jeśli zaparkowaliśmy na niestrzeżonym parkingu. Dla wszystkich automaniaków nie lubiących pozostawiać swoich skarbów, Peugeot ma optymalne rozwiązanie.

A to za sprawą projektu autorstwa Romana Mistiuka, który przemienia zwyczajne auto w balkon lub windę. Dzięki temu ten nowoczesny samochód będzie zawsze w zasięgu ręki. Aby nadać foremny, opływowy kształt maszynie sunącej gładko po pionowej ścianie wprost pod Twoje okno, twórca całkowicie zabudował koła.

peugeot metromorph design concept

Ciekawym rozwiązaniem technicznym są obrotowe drzwi dzięki którym samochód zajmuje niewiele miejsca. Jest to niewątpliwie zaleta przydatna w ciasnych, zatłoczonych miastach.  Siedzenia umieszczone są na obrotowej podstawie, która dostosowuje się do położenia samochodu.

Jeśli auto służy jako balkon, płaszczyzna zmienia swój układ, w taki sposób, że siedzenia zamieniają się w meble wypoczynkowe, a wnętrze nabiera przestronności. Auto napędzane jest dwoma wmontowanymi w tylne koła silnikami zasilanymi przez dwa akumulatory.

Powiązane artykuły