Mercedes SLS na wodzie

Spis treści

Mercedes SLS to przede wszystkim emocje na drodze. Od teraz, będzie również kojarzyć się z wrażeniami… na wodzie.

sls Mercedes SLS na wodzie

Cigarette Racing to firma produkująca łodzie motorowe, które krótko można nazwać wodnymi pociskami. Skip Braver prezes tej amerykańskiej manufaktury, poszukiwał inspiracji dla specjalnego modelu, który uczciłby 40-lecie firmy. Jako wieloletni fan i klient AMG, postanowił zbudować łódź, inspirowaną jej najnowszym dzieckiem, modelem SLS. Braver na Miami International Boat Show, zarzekał się, że to nie jest zwyczajna łódź Cigarette z doklejonym logotypem AMG. „Ta łódź naprawdę została zainspirowana tym, co czyni z AMG godnego reprezentanta sportowej marki Mercedesa. AMG ucieleśnia perfekcję”- skomentował Braver.

sls 1 Mercedes SLS na wodzie

Trzecią znaną firmą, która bierze udział w tym projekcie jest Mercury, który dostarczył 4 zaworowe, podwójnie doładowane silniki QC4V o mocy 1350KM. Niezwykle skomplikowana jednostka, ma z założenia nie komplikować życia użytkownika. Zarówno w kwestii rozwijania mocy i jej dostępności jak i też w sposobie jej użytkowania. Liczbę koniecznych serwisów technicznych obniżono o 2/3 w porównaniu do wszystkich dotychczasowych produktów tego typu.
Oczywiście w przypadku takich łodzi, osiągi to nie wszystko. Do pomalowania nowych Cigarette użyto specjalnej farby o wysokim połysku, takiej samej jaką maluje się SLS-a. Na pokładzie znajdziemy też dużo luksusowych materiałów i zaawansowaną technologię, która pomoże okiełznać tę wodną rakietę.


Wszystko wskazuje na to, że właściciela AMG SLS będą teraz mogli przenieść swoje uwielbienie do luksusu i wysokich osiągów z drogi na wodę.

Powiązane artykuły