Mercedes E V12 Brabus – najmocniejsze na rynku!

Spis treści

Brabus w Genewie przedstawił swoją najmocniejszą propozycję – klasę E Coupe o mocy 800 KM!

 

Nowe Gran Turismo ze stajni BRABUS-a otrzymało silnik 6,3-litra V12 biturbo, którego moc wynosi potężne 800 KM i maksymalny moment obrotowy 1 420 Nm! Wystarczy jedynie dodać, iż pierwsza setka „pęka” po 3,7 sekundy, podczas gdy wskazanie 200 km/h pojawia się na liczniku po 9,9 sekundy, a magiczna bariera 300 km/h zostaje przekroczona po 23,9 sekundy… Prędkość maksymalną OGRANICZONO do 350 km/h.


Moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem 5-stopniowej przekładni automatycznej, która została odpowiednio wzmocniona przez ekspertów z niemieckiej firmy. Z oczywistych względów dodano także nowy układ dolotowy, a także sportowy układ wydechowy.

O odpowiednie sterowanie strumieniem powietrza przy wyższych prędkościach dba specjalnie zaprojektowany „bodykit”, obejmujący spoilery, dyfuzory i panele aerodynamiczne. Częścią pakietu są także światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED. Całość osadzono na w pełni regulowanym zawieszeniu, przenoszącym precyzyjne sygnały z nawierzchni poprzez 19-calowe obręcze aluminiowe.


Cena? 478 000 Euro.

Powiązane artykuły