Megane RS – dynamiczny kompakt

Spis treści

Na naszym rynku debiutuje Megane Renault Sport – emocje w standardzie…

megane rs Megane RS   dynamiczny kompakt

W ofercie nowego Megane RS znajduje się sześć opcjonalnych pakietów:
– Design RS
– Sport
– Cup
– Premium
– Turismo
– Pakiet Widoczność

Na szczególną uwagę zasługuje pakiet Cup w cenie 7 500 zł, obejmujący wyczynowe zawieszenie Cup z samoblokującym mechanizmem różnicowym, przednie fotele kubełkowe Recaro z tapicerką materiałową, przednie zaciski hamulcowe Brembo w kolorze czerwonym i 18-calowe czarne, matowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

Wyjątkowy charakter auta podkreśli pakiet Sport, m.in. z żółtymi pasami bezpieczeństwa i elementami tapicerki przednich foteli w tym samym kolorze. Dodatkowy komfort zagwarantuje pakiet Premium, w którego skład wchodzą między innymi karta Renault hands free, system kontroli ciśnienia w oponach, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawienia, podgrzewane przednie fotele z tapicerką skórzaną łączoną ze skórą ekologiczną.

Megane RS, zainspirowany światem sportów samochodowych, wyróżnia się sportowym charakterem widocznym w designie i osiągach. Auto dostępne w siedmiu kolorach nadwozia (w tym w charakterystycznym i wyrazistym odcieniu Żółty Sport) zostało wyposażone w silnik benzynowy 2.0 Turbo o mocy 250 KM i momencie obrotowym 340 Nm, o bardzo szerokim zakresie pracy, który gwarantuje doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na torze. Specjalne wyposażenie RS Dynamic Management (ESP o trzech trybach pracy) i RS Monitor (pokładowy system pomiarowy) ułatwiają sportową jazdę.

W celu zapewnienia najwyższego poziomu osiągów, konstruktorzy Renault Sport Technologies przetestowali samochód w różnych sytuacjach drogowych, sprawdzając zachowanie silnika na dystansie ponad 300 000 km podczas długotrwałej jazdy na torze przy zmiennych warunkach atmosferycznych (praca zarówno w niskich temperaturach, jak i w upale).

Sportowe osiągi Megane RS komponują się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, które ma dla Renault priorytetowe znaczenie. Samochód jest wyposażony w liczne elementy ułatwiające kierowcy unikanie niebezpiecznych sytuacji. W zakresie bezpieczeństwa biernego nowy Megane RS jest wyposażony we wszystkie rozwiązania, dzięki którym wersja hatchback uzyskała maksymalną notę 5 gwiazdek i 37 punktów na 37 możliwych w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Powiązane artykuły