Megane Coupe GT Robert Kubica!

Megane Coupe GT Robert Kubica!

Spis treści

Do naszych polskich salonów trafiło Megane w wersji… Robert Kubica!

Limitowana seria Renault Megane Coupe GT Robert Kubica wyróżnia się spośród pozostałych wersji Megane Coupe sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną w czarnym kolorze, podczas gdy po obu stronach zderzaka umieszczono światła przeciwmgłowe w  ciemnoszarych obramowaniach. Reflektory główne przykryto natomiast czarnymi kloszami.


W dolną część zderzaka wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają specjalne, 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym, jak również oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport i Robert  Kubica z tyłu samochodu.

Wnętrze zostało wyposażone w:
– sportowe fotele pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym,
– skórzaną kierownicę,
– tablicę rozdzielczą z analogowym obrotomierzem z szarą tarczą,
– aluminiowe nakładki na pedały,
– wewnętrzne klamki drzwi, obramowania nawiewów oraz ozdobną listwę na desce rozdzielczej w kolorze ciemnoszarym,
– oznakowanie GT oraz Robert Kubica na ozdobnej listwie na desce rozdzielczej,
– oznakowanie GT na przedniej części zagłówków foteli kierowcy i pasażera z przodu,
– nakładki na progi drzwi z oznakowaniem Renault Sport.

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica jest dostępne wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160. Zawieszenie serii limitowanej jest wyposażone w tylne ograniczniki, zapewniające odpowiednie zachowanie na drodze w połączeniu z kołami 18-calowymi.

Regulacja wspomagania układu kierowniczego również została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Dzięki zastosowaniu wentylowanych hamulców tarczowych o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu, Renault Megane Coupe GT Robert Kubica zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie.

megane kubica04 Megane Coupe GT Robert Kubica!

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica z silnikiem 2.0 16V TCe 180 jest dostępne w cenie 85 400 zł, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP w cenie 95 600 zł.

W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce. Robert Kubica odbierze swój samochód osobiście 17 lipca br. podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu.

Powiązane artykuły