Meble w stylu glamour od Lege Artis

Spis treści

Obecnie, projektanci mebli i dodatków pracują według własnych zasad. Reguły sztuki uzależnione są od środowiska pomysłodawców, ich kreatywności oraz klientów, do których produkty są adresowane.

Lege artis jest młodą, ale prężnie rozwijającą się firmą. Stworzoną przez nią kolekcję Serinus tworzą ekskluzywne kanapy i fotele, które urzekają harmonijnym kształtem i doskonałym doborem detali. Wyjątkowość kolekcji tkwi w umiejętnym zestawieniu materiałów. Meblowe dzieło, autorstwa Jacka Szuszka, w niezwykle harmonijny sposób łączy chłód metalu z ciepłem drewna i miękkością tkaniny obiciowej.

Inspiracją dla projektanta były ponoć słowa Platona „To co piękne, jest nie ze względu na coś innego, ale piękne zawsze i dla siebie”. Kształt mebli jest jednocześnie hołdem w stronę tradycji i zwrotem ku nowoczesności. Pozornie masywna sylwetka umieszczona została na subtelnych nogach, co nadaje jej optycznej lekkości.

Komfort użytkowania zapewniają głębokie i bardzo miękkie siedziska z regulowanym zagłówkiem. Dzięki takim połączeniom i zachowanym proporcjom model jest niemal jak starożytny, pełen dostojeństwa i powagi, pomnik.

Nowoczesną bryłę otacza miękka, połyskliwa tkanina obiciowa Silk Verlaine firmy Italvelluti. Italvelluti jest firmą która zawsze stawiała na technologiczne innowacje w dziedzinie produkcji tkanin. Na polskim rynku jest jednym z czołowych dostawców tkanin obiciowych.

serinus3 Meble w stylu glamour od Lege Artis

Swoim materiałami włoska firma w niepowtarzalny sposób wzbogaciła i upiększyła kolekcję. Materiał wykorzystany przy produkcji Serinus łączy w sobie delikatność satyny z wytrzymałością najlepszych tkanin tapicerskich. Zwięzły splot jest gwarancją tego, że lśniący materiał odznacza się niebywałą gładkością. Lekko pikowane poduszki dodatkowo podkreślają ekskluzywny styl kolekcji. Do tego dołączyć należy zestawienie pokrewnych barw, głębokiej śliwki i ciemnego różu, co z kolei, nadaje meblom niekłamanego szyki i elegancji.

serinus5 Meble w stylu glamour od Lege Artis

Kolekcja Sernius od Lege Artis bez wątpienia wpisuje się w nurt mebli w stylu glamour. Jest ona doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy szukają niebanalnych rozwiązań, by zaradzić salonowej nudzie, a jednocześnie nie chcą odcinać się od klasycznych form i inspiracji. Utrzymane w ciemnej kolorystyce doskonale będą prezentować się zarówno we wnętrzu gdzie panują jasne barwy, jak i ciemne kolory.

Powiązane artykuły