Meble w nowym stylu

Spis treści

Czy funkcjonalność i elegancja mogą iść w parze? Współcześni projektanci wnętrz udowadniają, że tak. Poniżej prezentujemy kilka niekonwencjonalnych rozwiązań designerskich, określonych meblami przyszłości.

Rocking cube daleki jest od tradycyjnego bujanego fotela. Wyglądem przypomina geometryczną bryłę o regularnych, opływowych kształtach. Fornirowana wewnętrzna strona fotela stwarza wrażenie przytulności i miękkości, natomiast wykończenia z pianki potęgują wrażenie komfortu.

funky chair 250x224 Meble w nowym stylu

Funky Blast Chair to unikatowe, ręcznie wykonane krzesło z 31 woskowanymi nogami. Siedzisko wykonano z pianki polietylenowej, co zapewnia jego wytrzymałość i wodoodporność.

green leaf 250x220 Meble w nowym stylu

Sebastian Gronemeyer projektując krzesło, zaczerpnął inspirację z delikatnego kwiatu orchidei. Ergonomia foteli jest ukryta pod finezyjnie wygiętym materiałem przywołującym na myśl organiczne kształty. Zarówno siedzisko jak i oparcie są giętkie, dzięki czemu łatwo dostosowują się do naszego ciała. Pozornie materiał wydaje się cienki i skłonny do odkształceń; w rzeczywistości tworzywo zostało wzmocnione o włókna szklane, co zapewnia wytrzymałość krzesła. Cylindryczne, metalowe pręty zakończone gumowymi, antypoślizgowymi nakładkami stanowią ramę fotela.

Jeśli w grę wchodzi nowoczesność i oszczędność miejsca, nie znajdziesz nic lepszego od Bookcase Into A Bed – połączenia szafy i łóżka. Materac składa się z dwóch części i otacza 5 wnęk. Półki te zawieszone na metalowym stelażu przymocowane są do ściany. Całość przypomina zgrabny, dziecięcy regał. Wystarczy obie części materaca zsunąć ze sobą, aby stworzyły wygodne łóżko.

 

Infinity Shape Sofa to kanapa inspirowana liczbą symbolizującą nieskończoność – 8, stworzona przez utalentowanego francuskiego projektanta Emmanuela Laffon de Mazieres. Wewnętrzny segment sofy o nieregularnym kształcie dzieli ją na pół, tworząc wygodne oparcie.

lounge chair Meble w nowym stylu

Początkowo przeznaczony wyłącznie dla szwajcarskiego producenta lodów, szybko zyskał liczne grono fanów. Mebel posiada wbudowany system dźwiękowy, a płynąca z niego muzyka umili wypoczynek. Fotel posiada również właściwości chromoterapeutyczne.

table chair 250x187 Meble w nowym stylu

Jeśli należysz do osób praktycznych, to ten produkt jest stworzony z myślą o Tobie. Table Chair, bo tak nazywa się ten mebel, może stać się stolikiem lub 2 krzesłami. Każdy z foteli posiada wcięcia pozwalające na przesuwanie drewnianych oparć i scalanie mebli.

solar system chair 250x250 Meble w nowym stylu

Krzesło stanowi model Układu Słonecznego. Mebel stworzono ze stali nierdzewnej i wyposażono go w chromowane nogi. Siedzisko i oparcia wykonano z miękkiej pianki i wykończono syntetycznym aksamitem. Zarówno krzesła jak i fotele to nie tylko , ale przede wszystkim funkcjonalne egzemplarze prawdziwego, nowoczesnego artyzmu. Wypełniają wnętrze oryginalnością i dynamizmem formy.

Powiązane artykuły