Meble ogrodowe niewymagające konserwacji. Na co warto się zdecydować?

meble ogrodowe

Spis treści

Meble umieszczone w ogrodzie powinny być odporne na czynniki zewnętrzne. Wybrane materiały, z których są one produkowane, będą jednak wymagały regularnego konserwowania. Jak wybrać wygodne meble ogrodowe niewymagające prac konserwacyjnych?

Jakie meble ogrodowe wymagają konserwacji?

Aby korzystanie z mebli ogrodowych było komfortowe, warto zdecydować się na te, które nie będą wymagały czasochłonnego konserwowania w trakcie użytkowania.

Konserwacja wymagana jest przede wszystkim w przypadku mebli wykonanych z drewna oraz z innych naturalnych materiałów, na przykład z rattanu czy wikliny. Również może być ona potrzebna w przypadku mebli metalowych, które nie zostały wykonane z materiałów odpornych na korodowanie lub też materiały te nie zostały odpowiednio zabezpieczone.

Meble ogrodowe bez konserwacji – co wybrać?

Czasochłonnej konserwacji mebli ogrodowych można uniknąć. Wystarczy wybrać takie, które nie będą jej wymagały ze względu na wysoką odporność materiałów, z których są wykonane.

Do mebli, które nie wymagają konserwacji, zaliczane są przede wszystkim:

  • Meble ogrodowe z technorattanu – jest to materiał sztuczny, który doskonale imituje naturalny rattan, dlatego wykonane z niego meble ogrodowe prezentują się naturalnie i jednocześnie nie są narażone na niszczenie jak w przypadku naturalnych materiałów.

  • Meble ogrodowe z aluminium – to rodzaj metalu, który jest wysoce odporny na korodowanie, dlatego nie wymaga on specjalnej konserwacji.

  • Meble ogrodowe z plastiku – plastikowe meble ogrodowe są bardzo tanie i dodatkowo nie potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Jak dbać o meble ogrodowe?

Nawet jeżeli meble ogrodowe wykonane są z materiałów, które nie wymagają konserwacji, warto pamiętać o ich czyszczeniu.

Do usuwania zabrudzeń z mebli ogrodowych można korzystać z wody ze środkiem czyszczącym, na przykład płynem do mycia naczyń. W przypadku większych zabrudzeń można zastosować również wąż ogrodowy lub myjkę ciśnieniową.

Gdy producent mebli ogrodowych dodaje do nich poduszki, również należy o nie zadbać. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ich budowę oraz materiał, z którego są one wykonane. Najlepiej, aby wyły one wyprodukowane z materiału wysoce odpornego na zabrudzenia i łatwego w czyszczeniu.

Dużym plusem będzie możliwość zdejmowania pokrowców z poduszek, ponieważ można wtedy łatwo je wyprać w pralce, gdy będzie to konieczne.

Gdy zatem chcesz wygodnie korzystać z mebli ogrodowych, pamiętaj o tym, by wybrać te, które nie wymagają czasochłonnej konserwacji i zapewniają maksymalny komfort!

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły