Meble ogrodowe czy dzieła sztuki?

Spis treści

Współczesność daje nam wiele swobody w zakresie tworzenia. Wiek XXI czerpie pod tym względem z bogatej historii sztuki i filozofii sztuki dwudziestowiecznej. Twórczość traktujemy poniekąd bezgranicznie, czego nauczyli nas najwięksi artyści minionego wieku. Oto sztuka może być wszędzie i może być wszystkim. Ujawniając się pod postacią zwykłych-niezwykłych przedmiotów codziennego użytku, do jakich należą także meble ogrodowe. Poszukując cząstki art w plenerze, odkryjemy ją nie tylko w rzeźbach czy ozdobnych elewacjach lub ogrodzeniach metalowych. Ale także w meblach do ogrodu.

Artyzm aluminiowych mebli ogrodowych

Sztuka ogrodu od zawsze fascynowała prawdziwych twórców, do których z pewnością zaliczyć trzeba autorów dawnych ogrodów w stylu angielskim czy francuskim. Pałacowe ogrody czy rozległe parki to przykład twórczości bezgranicznej i ponadczasowej, te wielkie kreacje nigdy nie przestaną się podobać. Dzisiaj także powstają wybitne aranżacje ogrodowe, których integralną częścią są meble ogrodowe. Na czele z tymi wykonanymi z aluminium. Z czego wynika popularność mebli ogrodowych, które zrobiono z aluminium?

Z nowatorskiego wykorzystania materiału stanowiącego poniekąd symbol współczesności. Z perfekcyjnego projektu, który odsłania konstrukcję samą w sobie, niczym konstruktywistyczne dzieła sensu stricto. Z perfekcyjnej kolorystyki, która sprawia, że meble aluminiowe subtelnie wnikają do krajobrazu, jakby stapiają się z resztą świata. Zachowując przy tym całą swoją funkcjonalność i stanowiąc przykład solidnych przedmiotów.

Przykłady niekonwencjonalnych mebli ogrodowych

Pośród kolekcji aluminiowych mebli znajdziemy te, które prezentują się wyjątkowo oryginalnie i artystycznie. Takim  niekonwencjonalnym meblem, przypominającym nieco rzeźbę, jest aluminiowa huśtawka, czyli fotel wiszący na stelażu, wyłożony wygodną poduszką. Intrygująco wyglądają też designerskie stoliki aluminiowe, które można potraktować jako rodzaj urzeczywistnienia się kubistycznych koncepcji w przedmiocie codziennego użytku.

meble ogrodowe Garden Space

Powiązane artykuły