Meble od Donatelli Versace

Spis treści

Donatella Versace – projektantka olśniewających kreacji, które nierzadko goszczą na czerwonym dywanie Hollywood – postanowiła zaskoczyć cały świat. Włoska projektantka na ostatnich targach w Mediolanie zaprezentowała swoją najnowsza kolekcję… mebli.

Home, bo właśnie tak Donatella nazwała zestaw, został wyprodukowany w hołdzie Gianni Versace, który założył słynną markę. Gianni był znany również z tego, że fascynowała go zarówno stylowa dekoracja wnętrz, jak i ogólnie rozumiana architektura. Kolekcja, którą zaprezentowano na targach to meble bardzo eleganckie i oczywiście luksusowe – idealne do wyposażenia nowoczesnego mieszkania w jednym z wieżowców Manhattanu. Włoska projektantka poleca, by kupować kilka elementów z zestawu. Twierdzi, że meble Versace nie mają pełnić roli pojedynczej ozdoby, która zwieńcza wystrój np. salonu. Według Donatelli, Versace to wyrafinowany styl życia.

Jednym z najbardziej godnych uwagi mebli w kolekcji jest Nimfa. Jest to nietypowa otomana wykonana z kryształu. Charakteryzuje się wyprofilowanym kształtem, który zapewnia pełen odpoczynek. W rezultacie Nimfa jest elegancka, połyskująca – niewątpliwe odzwierciedlenie stylu Versace.

Wypuszczając na rynek kolekcję mebli Home Donatella Versace udowadnia, że jest wszechstronnie utalentowaną projektantką oraz, że nie boi się nowych wyzwań. Na dzień dzisiejszy nie jest znana cena najnowszej kolekcji, ale można przypuszczać, że nie będzie to mała suma..

Powiązane artykuły