Meble do jadalni od Skovby

Spis treści

Duńska firma Skovby proponuje szeroką gamę funkcjonalnych mebli do jadalni. W ofercie znajduje się wiele rozkładanych modeli stołów okrągłych, owalnych oraz kwadratowych. Ich design  czyni je niezwykle uniwersalnymi, dzięki czemu będą pasowały do różnego typu wnętrz.

Jednym z najbardziej interesujących modeli jest okrągły stół z interesującym systemem rozszerzania blatu. Gdy stół jest złożony zajmuje stosunkowo mało miejsca, natomiast po rozłożeniu, staje się dwa razy większy.

Rozkładanie stołu jest bardzo proste i co istotne, pozwala zachować okrągły kształt nawet jeśli już jest rozłożony. Obracając blatem sprawiamy, że dzieli się na trzy części, pomiędzy które wysuwamy elementy do powiększenia stołu. Stół jest dostępny w wersjach z różnego drewna, między innymi z dębu, buku, klonu, wiśni, palisandru, czy orzecha. Średnica tego modelu mierzy od 120 cm do 146 cm po rozłożeniu. Stół jest wysoki na 73 cm. Takie wymiary pozwolą usiąść przy stole od 6 do 9 osobom.

Istnieje możliwość dobrania do komplety komody. Jej design łączny delikatne zaokrąglenia oraz proste linie. W komodzie znajdują się cztery szuflady, wysuwane poprzez popchnięcie. Ponadto posiada trzy półki ukryte za przesuwanymi drzwiczkami. Wymiary tego mebla to 190 cm długości, 80 cm wysokości oraz 49 cm szerokości. W ofercie znajdziemy szeroką gamę wykończeń z buku, czarnego dębu, wiśni oraz orzecha.

W żadnej jadalni nie może zabraknąć oczywiście krzeseł. Firma Skovby proponuje wybór modeli drewnianych lub z elementami metalowymi. Wersja z nierdzewnej matowej stali posiada siedzenie wykonane z czarnego materiału. Takie dość nowoczesne krzesło ciekawie kontrastuje z drewnianym stołem. Dodatkowo w krzesłach można zamówić skórzane oparcia na ręce.

Modelem bardziej stonowanym będzie krzesło wykonane z drewna. Dostępne wersje są wykonane z buku, dębu, klonu, wiśni, orzecha oraz czarnego dębu. Wersja ta posiada obicie z miękkiego materiału, który zapewni duży komfort podczas siedzenia przy stole.

Zestaw ten będzie dobrze się prezentował zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach.

Powiązane artykuły