Materace piankowe – jaka pianka jest najlepsza?

materac piankowy

Spis treści

Do kategorii piankowych materaców zaliczana jest pełna paleta produktów. Jakie pianki wyróżniają się najlepszą jakością? Zobacz przegląd tych materiałów, aby wybrać odpowiedni typ pianki dla siebie!

Kiedy warto wybrać materace piankowe?

Dzisiaj materace piankowe są bardzo popularne i chętnie kupowane przez klientów. Wyróżniają się wysokim poziomem komfortu, są przewiewne, elastyczne, dlatego można też łatwo je transportować.

Materace piankowe, na przykład jak materace MK Foam – https://fabryka-snu.pl/category/materace mogą być więc bardzo dobrym wyborem dla każdego – dziecka, nastolatka, osoby dorosłej. Dużo typów pianek powoduje również, że można dobrać je konkretnie do własnych potrzeb pod względem oczekiwanego stopnia twardości oraz podparcia dla ciała.

Gdy zamierzamy kupić materac piankowy, w takim przypadku bardzo duże znaczenie ma wybór właściwego typu materiałów. Jakie z nich uznawane są obecnie za najlepsze?

Rodzaje pianek w materacach – co wybrać?

Do materaców piankowych wykorzystuje się najczęściej poniższe typy pianek:

Pianki tapicerskie

Często określane są one terminami jak T20, T25 czy T30. To najniższa kategoria pianek pod kątem jakościowym, które używane są głównie w meblach wypoczynkowych. Takie pianki nie mają wysokiej elastyczności punktowej i są narażone na szybkie niszczenie. W związku z tym raczej odradzane są one wtedy, gdy szuka się wygodnego materaca. Są one tanie, natomiast lepiej dopłacić do lepszego, wygodniejszego modelu.

Pianki wysokoelastyczne

Te pianki, nazywane też piankami HR, są już lepszej jakości. Są one bardziej elastyczne i trwalsze, więc zapewniają większą wygodę. Mają przy tym nadal przystępne ceny, co powoduje, że materace wysokoelastyczne są chętnie kupowane przez klientów.

Pianki termoelastyczne

Ten typ pianek jest przez wiele osób uznawany za najlepszy. Pianki te, nazywane też piankami memory albo Visco, wyróżniają się bardzo dobrym poziomem elastyczności i jednocześnie trwałości. Są to pianki miękkie, mięsiste, które po nacisku przez dłuższy czas powracają do swojej pierwotnej postaci. Wysoka elastyczność punktowa powoduje, że mogą one redukować nieprzyjemne bóle i dawać dobre podparcie dla całego ciała. Często używane są też w łóżkach ortopedycznych.

Pianki lateksowe

Ten rodzaj pianek jest bardzo popularny wśród osób ceniących sobie komfort. Występują one w paru wariantach – jako syntetyczne, mieszane i naturalne. Naturalne powstają z kauczuku, który jest bardzo elastyczny i trwały. W dotyku są one chłodne i bardzo elastyczne. Z tego względu również dobrze nadają się dla osób z bolącymi plecami, mięśniami.

Powiązane artykuły