Maja Kotecka: koktajlowo

Spis treści

W kolekcji sukienek koktajlowych Maji Koteckiej na zimę 2011 dominuje finezyjna elegancja. Właścicielka pracowni Ayenn prezentuje niebanalną mieszankę nowoczesnej mody i stylu retro.

 

Silny akcent stanowią lata 80te, widoczna inspiracja dla małych czarnych. Szerokie ramiona, geometryczne linie, wąskie spódnice i metaliczne kolory, to elementy charakterystyczne dla tej epoki. Dziewczęce i delikatne są sukienki stylizowane nieco na lata 50te. Tu widać pastele, rozkloszowane doły, falbanki. Kobiecą subtelność podkreślają gorsetowe góry i dekolty „w serduszko”. Część wspólną projektów stanowią przede wszystkim podkreślona talia i długość przed kolano. Obok szerokich pasków wyróżniają je zdobienia z kwiatów i kokardy.

 

Kotecka bawi się materiałem, stosując drapowania, falbany, zaszewki. Sukienki nabierają oryginalności, dzięki zastosowaniu asymetrii i łączeniu warstw. O wartości kolekcji stanowi też jakość wykorzystanych materiałów. Dominują: szyfon, żorżeta, tafta i organza, na bazie jedwabnej przędzy. Pojawiają się też: wełna z domieszką jedwabiu, wiskozowe tkaniny, krepa czy bawełna z satyną.

czarna olowke z pasem bok modelka kadr 15001 250x240 Maja Kotecka: koktajlowo

Projektantce udało się zgrabnie połączyć dwa, zdawałoby się zupełnie odmienne, okresy w modzie. W ubraniach z tej kolekcji odnajdą się zarówno miłośniczki klepsydrowej sylwetki, jak i lekkich, zwiewnych sukienek.

chabrowa z pasem na modelce big1 Maja Kotecka: koktajlowo

jest absolwentką Kolegium Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest aktualnie finalistką konkursu Lexus Fashion Awards 2010.

 

Źródło: www.saltandpepper.pl, www.maja-kotecka.com

 

Powiązane artykuły