Magiczny Pałac Lodowy we Fryburgu

Spis treści

Jedną z najbardziej popularnych zimowych atrakcji turystycznych w Szwajcarii jest Pałac Lodowy we Fryburgu. Jest to ogromna konstrukcja na wolnym powietrzu, w skład której wchodzi seria zamków, wież oraz grot wykonanych z lodu.

Pałac Lodowy znajduje się w samym środku lasu, w pobliżu Jeziora Czarnego w zachodniej Szwajcarii. Pałac został zaprojektowany przez Karla Neuhausa, utalentowanego rzeźbiarza wykonującego swoje dzieła z lodu.

Zimny klimat okolic Fryburga pozwala Pałacowi przetrwa około trzy miesiące, od Bożego Narodzenia aż do marca. Najlepiej jest zwiedzać go po zajściu słońca, kiedy wszystkie części są oświetlone kolorowymi światłami. Ten zapadający na długo w pamięć widok przyciąga co roku tysiące turystów.

Gigantyczne rzeźby lodowe umieszczone pośrodku małego lasu mogą osiągnąć nawet 15 m wysokości. Zwiedzający mają możliwość wspięcia się na Pałac oraz wejścia do grot i igloo. W środku na gości czeka mnóstwo atrakcji. Jest to między innymi góra pingwinów, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym dzieciom, ponadto – miejsce do zabawy, wielka huśtawka oraz statek piratów.

Wszystkie ścieżki w obrębie Pałacu są posypane piaskiem, aby zapobiec upadkom. Warto mimo wszystko zaopatrzyć się w solidne buty oraz ciepłe ubranie.

W Pałacu znajduje się bufet, gdzie można się rozgrzać gorącymi napojami, zamówić fondue lub usmażyć kiełbaski na grillu.

Na stronie internetowej Pałacu Lodowego znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące godzin otwarcia oraz cen biletów.

Powiązane artykuły