Luksusowa Złota 44

Luksusowa Złota 44

Spis treści

Po wielu miesiącach procesu, kłótni i zamieszania wokół budynku Złota 44 i po końcowej decyzji wojewody mazowieckiego w drugiej połowie miesiąca zostanie wznowiona budowa tego najbardziej luksusowego budynku w Warszawie. Teraz, kiedy już na pewno wiemy, że wieżowiec powstanie czas dokładniej mu się przyjrzeć.

Winowajcą całego zamieszania jest amerykański architekt, urodzony w Łodzi – Daniel Libeskind, który na zlecenie firmy Orco Property Group zaprojektował wieżowiec. Libeskind znany jest na całym świecie, znawcy uważają go za jednego z najzdolniejszych architektów współczesnych. Zaprojektował między innymi Muzeum Żydowskie w Berlinie, Muzeum Wojen Imperialnych w Manchesterze, brał też udział w konkursie na zagospodarowanie strefy zero w Nowym Jorku. Mimo to, mieszkańcy Śródmieścia Warszawy raczej go nie polubią. A szkoda, bo wieżowiec Złota 44 ma prezentować przeszłość i przyszłość Warszawy jednocześnie. Przy tym będzie oazą luksusu w samym sercu Warszawy i najwyższym wieżowcem w mieście.

zlot2 Luksusowa Złota 44

Projekt zakłada, że budynek wyrośnie na 192 metry ponad głowy mieszkańców stolicy. Jego bezpośrednim sąsiadem będzie Pałac Kultury i Nauki, niedawno wpisany na listę zabytków miasta stołecznego. Trzeba przyznać, że połączenie tych dwóch elementów będzie unikatowe w skali europejskiej. Wspomniane już 192 metry Złotej 44 będzie kryć 251 apartamentów rozmieszczonych na 45. piętrach. Cechą charakterystyczną mieszkań, już poza samą lokalizacją i luksusowymi standardami, będzie ich wysokość: 2 metry 95 centymetrów. Trzeba przyznać, że tak wysokie mieszkania można obecnie spotkać jedynie w zabytkowych kamienicach. Jednak towarzysząca Libeskindowi idea wolności i przestrzeni przełożyła się nie tylko na ogólną wysokość budynku, ale także zaplanowanie apartamentów w sposób dający poczucie nieskrępowanej wolności.

zlota in 3 Luksusowa Złota 44

Daniel Libeskind na życzenie może także zaprojektować poszczególne mieszkania, to oferta dla najbardziej wymagających klientów. Jak każdy ekskluzywny apartamentowiec, Złota 44 posiada basen, saunę, prywatne ogrody i fitness club. Inwestorzy wychodzą na przeciw ekologom, wieżowiec wyposażony jest w systemy oszczędzające wodę i energię. Ale nie zapominają o miłośnikach gadżetów, urządzenia, takie jak klimatyzacja czy włączniki światła sterowane są za pomocą paneli dotykowych lub pilota.

Wprawdzie w tej chwili nie wiadomo dokładnie kiedy będzie można zamieszkać na Złotej, ale już wiemy za ile. Cena metra kwadratowego wydaje się być proporcjonalna do ekskluzywności Złotej 44 i wynosi minimum 7 tysięcy euro. Na koniec warto wspomnieć, że z tego miejsca jest doskonała panorama na Warszawę. Wie to każdy, kto choć raz był na tarasie widokowym Pałacu Kultury. A gdyby taki widok mieć każdego dnia rano…

 

Powiązane artykuły