Łódź Design 2009

Spis treści

To już po raz trzeci Łódź będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Designu. Impreza rozpocznie się 15 października, a zakończy 31.

Zamierzeniem tegorocznego festiwalu jest pokazanie nowych kierunków i dróg w projektowaniu. Dowiemy się, co mówią do nas artyści, co ich inspiruje. Ideą jest zwrócenie uwagi na światowe trendy designu oraz prezentacja koncepcji firm i designerów, którzy zajmują się grafiką, architekturą, a także modą. Celem festiwalu jest prezentacja i promocja młodych artystów oraz stworzenie okazji do wymiany poglądów przez doświadczonych projektantów i firmy.

W programie festiwalu będą kuratorskie Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Marka Cecuły oraz Tomka Rygalika. Wystawa Upstream pokaże przedmioty będące przeciw masowości, nacechowane osobowością i wrażliwością twórcy. Natomiast prezentacja Surtido przeniesie nas w świat hiszpańskiej fantazji. Trzy odsłony ekspozycji będą dotyczyć ceramiki, motywów hiszpańskich oraz kreatywnego zastosowania mebli Ikea. Non object ive będzie kolejną wystawą na temat współczesnej sztuki ceramicznej, ukaże manipulację formą, dekoracją i materiałem.

Festiwalowi będą towarzyszyć dwie dodatkowe : Strefa – Śródmieście oraz Strefa – Tymienieckiego. Dodatkowo zorganizowany będzie Przegląd Szkół Polskich i Zagranicznych. Uczelnie przedstawią swój program nauczania oraz przygotują prac najlepszych studentów.

Dla młodych artystów przewidziano konkurs „make me!”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów i zaprezentowanie ich na specjalnej wystawie pokonkursowej. Formuła konkursu obejmuje propozycje z zakresy wzornictwa przemysłowego, projektowania tkani, ceramiki oraz szkła.

Organizatorzy zaprosili sławnego architekta Daniela Libeskinda jako gościa specjalnego. Drogą internetową można zapisać się na spotkanie oraz wysłać propozycje pytań, które będą zadane podczas spotkania.

Dokładne informacje na temat festiwalu znajdują się na stronie internetowej.

Powiązane artykuły