Lodówka niczym klocki LEGO

Spis treści

Ciekawy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni lodówki został przedstawiony w projekcie Flatshare Fridges. Wywraca on do góry nogami tradycyjne pojęcie lodówki. Nie da się ukryć, że z innowacyjnego pomysłu zadowoleni będą zwłaszcza współlokatorzy czy studenci.

Lodówka podzielona jest na cztery równe części, każda z osobnymi drzwiczkami. Cztery nie jest ostateczną liczbą, gdyż części można dodawać i układać niczym klocki LEGO. Każdy z modułów może mieć inny kolor czy wzór.

Stefan Buchberger, główny pomysłodawca i student Uniwersytetu Sztuki Stosowanej z Wiednia zauważa, że lodówka jest nie tylko praktyczna, ale i ekologiczna. W końcu otwarcie jednego modułu nie oznacza otwarcia pozostałych trzech. Z wewnątrz wydobywa się mniej zimna i lodówka pobierze mniej energii.

Ponadto, moduł waży o wiele mniej niż duża rodzinna lodówka, więc można powiedzieć, że jest on w pewnym stopniu mobilny. Gdyby jeszcze pomyślano o prywatnym kodzie dostępu do swojej części, wtedy szybko zniknąłby problem podkradania jedzenia.

Powiązane artykuły