Liposukcja – jak wygląda zabieg?

medycyna estetyczna

Spis treści

Liposukcja, czyli zabieg odessania tłuszczu, może brzmieć w pierwszej chwili przerażająco. Czy jednak rzeczywiście tak jest w praktyce? Jak wygląda ten zabieg?

Czym właściwie jest liposukcja?

W przypadku większości ludzi zmagających się z nadwagą bądź otyłością, odpowiednia dieta, program ćwiczeń oraz ogólne dbanie o swoje ciało powinno całkowicie załatwić sprawę w kontekście stracenia nie tylko wagi, ale również i tkanki tłuszczowej. Każdy organizm jest jednak inny, co sprawia, że nie zawsze walka z nadprogramowymi kilogramami czy fałdkami tłuszczu jest równa. Co jednak pozostaje nam, jeżeli mimo wszelkich prób i pracy ze specjalistami, nadal w naszym ciele znajduje się spora doza tkanki tłuszczowej, z którą nie jesteśmy w stanie sobie poradzić? Jednym z najlepszych pomysłów może być w tym przypadku taki zabieg, jak liposukcja w Białymstoku.

Czym jednak się ona tak właściwie cechuje? Jest to nic innego, jak odessanie nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej z naszego organizmu. Warto jednak w tym miejscu podkreślić, iż liposukcja nie ma żadnego związku z odchudzaniem – jest to zabieg znajdujący się typowo w spektrum działań medycyny estetycznej i tak należy go traktować. Bez odpowiedniej pracy po zabiegu nie będzie możliwe utrzymanie tego efektu długofalowo.

Jak przebiega zabieg liposukcji?

Wiemy już, jak takie zabiegi estetyczne w Białymstoku, jak liposukcje tak właściwie działają. Warto więc teraz powiedzieć sobie kilka słów o tym, jak właściwie przebiega taki zabieg? Odsysanie czegokolwiek z naszego ciała brzmi bowiem trochę przerażająco, choć praktyka oczywiście może wyglądać zgoła inaczej. Z pomocą niewielkich nacięć w danej strefie ciała oraz kaniuli, czyli specjalnej metalowej wibrującej rurki, możliwe jest mało inwazyjne odessanie tłuszczu. W poprawie kuracji po zabiegu pomaga również specjalny płyn na bazie soli fizjologicznej zawierający lidokainę i adrenalinę, podawany podczas zabiegu. Coraz częściej stosuje się również laser, który rozbija tkankę tłuszczową i ułatwia jej odessanie.

Powiązane artykuły