Lipoliza iniekcyjna – na czym polega?

zabiegi

Spis treści

Nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia wykonywanie wielu zabiegów poprawiających urodę. Przykładowym zabiegiem jest lipoliza iniekcyjna – metoda ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej, a przez to odchudzenie sylwetki. Mogą z niej korzystać kobiety i mężczyźni w różnym wieku.

Lipoliza iniekcyjna – co daje taki zabieg?

O poddaniu się temu zabiegowi myślą przede wszystkim osoby, które nie są zadowolone ze swojej sylwetki. Lipoliza iniekcyjna w Kielcach pozwoli pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej, na przykład pozostałości po nadwadze. Dzięki niej można zmniejszyć obwód brzucha, ud itd.

Zabieg stosowany jest miejscowo, więc nie jest rozwiązaniem dla osób otyłych – z otyłością może z kolei poradzić sobie ruch i odpowiednia dieta. Lipoliza iniekcyjna w Kielcach ma znaczenie bardziej kosmetyczne niż zdrowotne. Pomaga poczuć się pewniej bez np. podwójnego podbródka.

Czy lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna?

Wiele obecnie stosowanych zabiegów tego typu nie wiąże się z żadnymi przykrymi konsekwencjami. Wykonanie lipolizy w klinice Medica Estetic zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą jakość realizacji. Przed zdecydowaniem się na zabieg, nawet drobny, warto dokładnie sprawdzić opinie na temat danej placówki.

Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej skóra może być lekko zaczerwieniona, często przez pewien czas utrzymuje się też niewielki obrzęk. Zjawiska te mają związek z faktem, że lipoliza iniekcyjna w Kielcach polega na wywołaniu małych ognisk stanu zapalnego. W efekcie tkanka tłuszczowa rozpada się.

Odchudzanie się a lipoliza iniekcyjna

Podobnie jak wiele innych zabiegów, lipoliza iniekcyjna w Kielcach może pomóc w poprawieniu wyglądu sylwetki i zwiększyć pewność siebie danej osoby. Nie jest to jednak zamiennik dla zdrowego stylu życia. Nie może zastąpić diety ani kuracji odchudzającej.

Podsumowując, lipoliza iniekcyjna jest metodą redukcji tkanki tłuszczowej – pozwala pozbyć się np. wałeczków tłuszczu w okolicach brzucha, podwójnego podbródka itd. Przeprowadzany jest w znieczuleniu, ale nie wiąże się z koniecznością hospitalizacji.

Powiązane artykuły