Limitowana edycja whisky Johnnie Walker

Spis treści

Informacja o specjalnej serii butelek kultowej ucieszy koneserów ekskluzywnych trunków. Z okazji 100. rocznicy powstania słynnego logo „Striding Man” – „Kroczącego Gentelmana” (w Polsce żartobliwie nazywanego „Jasiem Wędrowniczkiem”) wprowadzono limitowaną edycję butelek Johnnie Walker Black Label.

Rysunek „Striding Man” to coś więcej niż zwyczajne logo. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli najwyższej jakości i autentyczności na świecie. Logo powstało w 1909 roku, a jego autorem był Tom Brown, rysownik i karykaturzysta. Na pomysł stworzenia symbolu, który silnie kojarzyłby się z ich alkoholami wpadli wnukowie założyciela firmy. Dzięki nim „Kroczący Gentelman” szybko stał się wyróżnikiem szlachetnych szkockich trunków.

Elegancka czarna butelka skrywa niezwykłe wnętrze – Johnnie Walker Black Label. Jest to kompozycja składająca się z ponad 40 pojedynczych gatunków , z których najmłodsza dojrzewała przynajmniej 12 lat. Kultowy „Striding Man” na butelkach z limitowanej edycji został pokryty prawdziwym zlotem, a na tylnej ściance umieszczono historię Black Label. Dzięki tym elementom Johnnie Walker Black Label 100th Anniversary to więcej niż – to niezwykła propozycja dla prawdziwych smakoszy i kolekcjonerów.

z limitowanej edycji można już kupić w zagranicznych sklepach internetowych. Cena za butelkę o pojemności 0,7 l to ok. 40 euro.

Powiązane artykuły