Lexus LFA bije rekord… sprzedaży

Spis treści

Zadebiutował podczas Tokio Motor Show, jest największym i najbardziej zaawansowanym osiągnięciem Lexusa. Kosztuje 375 tysięcy dolarów, a wszystkie 500 planowanych egzemplarzy jest już… zamówionych!

lexus lfa 2 Lexus LFA bije rekord... sprzedaży

Zainteresowanie klientów przekroczyło limitowaną ilość 500 sztuk. Nie przekreśla to jednak możliwości składania zamówień przez kolejnych klientów; Lexus będzie brał pod uwagę każde zamówienie złożone do połowy marca 2010. Termin ten został wybrany ze względu na genewski salon samochodowy, który kończy się właśnie w połowie marca. Następnie rozpocznie się proces rozdziału 500 super samochodów LFA do 56 krajów, w których będzie oferowany. Ostateczna ilość aut przydzielonych poszczególnym krajom zostanie zamknięta w kwietniu i do końca maja 2010 klienci otrzymają indywidualne potwierdzenie przyjęcia zamówienia.


Pierwszy „supersamochód” japońskiego producenta napędzany jest umieszczonym centralnie silnikiem V10 o pojemności 4,8-litra, który produkuje 560 KM mocy i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy natomiast pracę na wskazaniu 325 km/h.

lexus lfa 1 Lexus LFA bije rekord... sprzedaży

Powiązane artykuły