Letnie trendy w aranżacji wnętrz

Spis treści

Lato w pełni. Promienie słoneczne powodują, że przybywa nam chęci do życia. Chcemy zmienić coś w swoim otoczeniu. Rozpierająca nas energia powoduje, że wiele osób właśnie w okresie wakacyjnym decyduje się na remont lub kosmetyczne odświeżenie mieszkania. Zanim sięgniemy po pędzel i młotek warto zapoznać się z najnowszymi trendami. Być może znajdziemy pośród propozycji projektantów coś, co będzie odpowiadało naszym gustom i aktualnym potrzebom.

Dla tych, którzy chcą zmienić kolor ścian w domu, architekci proponują intensywne barwy, takie jak błękit, zieleń, żółcienie, róż czy czerwień. Taka kolorystyka rozświetli i ożywi wnętrze. Połączenie tych kolorów z nieśmiertelną i świeżą bielą jest jednym z polecanych rozwiązań. Dominującym materiałem, który można wielorako wykorzystać, jest szkło. Idealnie wpisuje się w koncepcję rozświetlania pomieszczeń.

1276996 247910191 178x250 Letnie trendy w aranżacji wnętrz

Tego lata projektanci stawiają na szeroko pojmowany indywidualizm. Wśród motywów wypełniających przestrzeń mogą pojawić się pamiątki z wakacyjnych podróży. Obecnie promuje się tzw. efekt zaskoczenia, który realizowany jest przez wykorzystanie niekonwencjonalnych form mebli. Nie musimy trzymać się podczas urządzania jakiegoś konkretnego stylu.

Nadal nie wychodzi z mody lokalny patriotyzm, czyli styl folk. Z drugiej strony można zaobserwować dążenie do uniwersalizmu i ograniczania dekoracji. Mimo tendencji minimalistycznych wszelkie elementy florystyczne, a zwłaszcza bukiety z prawdziwych kwiatów są jednak bardzo odpowiednim dodatkiem do wnętrz. Na topie jest wciąż także nurt Eko. Wśród najnowszych trendów widać powrót do drewna zarówno w meblarstwie, jak i w wyposażeniu łazienek.

W aranżacji tych ostatnich niezmiennie królują cztery style – klasyczny, nowoczesny, glamour i Eko. Pierwszy z nich zachowawczość i neutralność. Drugi kojarzony jest przede wszystkim z minimalizmem i żywymi w kolorystyce dodatkami. Z kolei glamour to synonim wielkiego przepychu. Urządzenie pomieszczenia w tym eleganckim stylu to propozycja dla odważnych. Eko promuje naturalność w pełnej krasie. W ramach tego stylu stawiamy na ekologiczne materiały i roślinne motywy na wzorach płytek ceramicznych.

Potrzebujesz zmiany? Nie musi to być drogi remont wykonany przez zawodową ekipę, wiążący się z tygodniami spędzonymi na pudłach. Kilka kosmetycznych zmian, wykonanych niewielkim nakładem pracy własnych rąk wystarczy, aby odkryć swoje przysłowiowe „cztery ściany” na nowo.

Zwolennicy dużych zmian mogą skorzystać z kompleksowych usług specjalistów, którzy zaprojektują wnętrze zgodnie z ich wskazówkami.

Powiązane artykuły