Le Mans Classic – limitowane Focusy RS

Spis treści

Choć Ford w ostatnim wyścigu Le Mans nie zawojował, wypuści aż pięć wersji limitowanych w celu uczczenia zwycięstw Forda w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

focus rs le mans Le Mans Classic   limitowane Focusy RS


Wszystkie samochody z tej serii zostaną zaprezentowane podczas Le Mans Classic – wyścigu z udziałem klasycznych pojazdów, który odbywa się na tym samym, 13,65-kilometrowym torze, co wyścig długodystansowy.

Pięć specjalnych, limitowanych edycji:

– czarny Focus RS ze srebrnymi pasami upamiętniający zwycięstwo modelu Ford Mk II w 1966 r.,
– czerwony Focus RS z białymi pasami stworzony na cześć zwycięzcy z 1967 roku (Ford Mk IV),
– niebiesko-pomarańczowy Focus RS przypominający modele GT40, które zwyciężyły w 1968 i 1969 roku,
– biało-niebieski Focus RS stworzony na podobieństwo modelu Ford Capri RS 2600, który wygrał w kategorii Touring w roku 1972,
– biały Focus RS z biegnącym centralnie cienkim niebieskim pasem z czerwonymi konturami, nawiązujący do wygranej Forda Mk IIB z 1967 roku.

Wszystkie wersje otrzymały fotele Recaro obite skórą i Alkantarą w barwach kontrastujących z nadwoziem. Te same motywy kolorystyczne ozdabiają także dźwignię zmiany biegów, dźwignię hamulca ręcznego oraz centralny podłokietnik.

Specjalne wersje Forda Focusa RS Le Mans Classic wejdą do sprzedaży po wyścigu Le Mans Classic, który odbędzie się w dniach 9-11 lipca tego roku.

YouTube Preview Image

Powiązane artykuły