Latający samochód

Spis treści

Transition – jeden z prototypów latających samochodów ma za sobą swój pierwszy lot. Jego producent – marka Terrafugia – oficjalnie oświadczyła, że lot przebiegł bez żadnych komplikacji. Wydarzenie miało miejsce na lotnisku w Plattsburgh w Nowym Jorku.

YouTube Preview Image

terrafugia takeoff Latający samochód

Transition to środek transportu przeznaczony dla dwóch osób. Zamontowane śmigło umożliwia start oraz lądowanie na każdym lotnisku. Dodatkowo, może poruszać się bez najmniejszego problemu po dowolnej powierzchni, czyli pełnić rolę typowego samochodu. Terrafugia zapewnia, że maszyna zmienia się z samolotu w samochód w jedyne 30 sekund. Uspokajają, że pomimo pozornie dużego rozmiaru Transition zmieści się w każdym garażu. Jego kolejnym atutem jest fakt, iż pojazd zasilany jest przez najzwyklejsze paliwo bezołowiowe.

terrafugia morning hangar Latający samochód

Aby móc pilotować tę maszynę, należy ukończyć krótki kurs pilotażu, który organizowany jest przez producenta. W celu poruszania się po drogach, należy mieć ważne prawo jazdy. Przewiduje się, że latający samochód będzie dostępny w roku 2011. Mimo to, zamówienie na ten nieszablonowy pojazd można złożyć już dzisiaj na stronie internetowej producenta. Rezerwacja będzie pełna pod warunkiem wpłaty 1000 dolarów. Całość szacowana jest na ok. 194000 dolarów.

Więcej na: http://www.terrafugia.com

Powiązane artykuły