Lancia Delta Turbo Ecochic

Spis treści

W czasach, gdy coraz częściej patrzymy na ekologię jako na kryterium podejmowania decyzji o zakupie samochodu, producenci zaczynają oferować swoje samochody z fabrycznie zamontowaną instalacją LPG. Właśnie do tego grona dołączyła .

 

Włoska marka wprowadza do swojej oferty model Delta Turbo Ecochic, która może jest napędzana zarówno benzyną jak i gazem LPG. Bazową jednostką jest silnik o pojemności 1,4 litra generujący moc 120 KM i 206 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Napędzane są oczywiście koła przednie, a moc trafia na nie za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni manualnej. Wartości przyspieszeń i prędkości maksymalnej nie są słabe. Delta może się maksymalnie rozpędzić do 195 km/h, a pierwsza setka na prędkościomierzu pojawia się już po upływie 9,8 sekundy.

 

Szkoda, bo producent nie ujawnił ile gazu ta wersja potrzebuje aby przejechać 100 kilometrów oraz, co równie istotne, jaki jest jego maksymalny zasięg. Zdradził natomiast ceny – w podstawowej wersji zapłacimy 23 700 euro a najbogatsza opcja kosztuje już prawie 27 000 euro.

 

Powiązane artykuły