Lamborghini Reventon

Spis treści

Studio Lamborghini znowu pokazało klasę. Rok temu na targach samochodowych we Frankfurcie miało premierę ich najnowsze dzieło Lamborghini Reventon, najmocniejsze i najdroższe auto jakie kiedykolwiek wyprodukowała ta włoska firma. I do tego piękne, zajęło pierwsze miejsce w konkursie na “Najpiękniejszy Samochód Świata” w kategorii aut specjalnych. Samochód został wykonany z wykorzystaniem najnowszych technologii, jakie stosuje się przy budowie statków kosmicznych. Nadwozie składa się z komponentów włókna węglowego, we wnętrzu znajdziemy najdroższe materiały jak alkantarę i naturalną skórę. Na deskę rozdzielczą składają się trzy monitory ciekłokrystaliczne TFT z dwoma różnymi trybami wyświetlania umieszczone w bloku stałego aluminium i oprawione karbonową obudową.

lambo6 Lamborghini Reventon

Inspiracją do stworzenia tego modelu był najszybszy samolot świata, odrzutowiec F-22 Raptor, po którym Reventon odziedziczył ostre rysy nadwozia i … kolor. Projektanci zadbali o każdy szczegół. 18 –calowe felgi, wyglądające podczas jazdy jak tarcze, wystylizowany wlew paliwa oraz pokrywa silnika wykonana z laminowanego szkła. Tylnie światła samochodu oraz wlot powietrza zostały upodobnione do dysz wylotowych silników odrzutowca. Wszystkie światła nowego Lamborghini zostały wykonane w technologii LED. Z przodu siedem reflektorów dających światło zbliżone do dziennych warunków, a światła tylnie wyglądają jak potrójna strzała. Moc silnika to prawie 660 koni mechanicznych, a osiągnięcie prędkości 100 km/h zajmuje mu niecałe 3,5 sekundy.

 

Zgodnie z tradycją Lamborghini nadaje swoim samochodom nazwy po imionach byków. Reventon, to byk, który zabił na arenie jednego z najsławniejszych torreadorów, Felixa Guzmana. Brzmi groźnie, prawda?

Lamborghini Reventon budzi pożądanie nie tylko u moto – maniaków. Jednak muszę Was zmartwić. Jeśli nawet nie odstraszyłaby was cena miliona euro za egzemplarz tego auta to i tak nie mielibyście szans na jego zakup. Samochód wyprodukowano tylko w 20 egzemplarzach, które zostały zakupione zanim przykręcono do nich pierwsze śrubki.

Powiązane artykuły