La Caja Magica

Spis treści

Dokładnie dzisiaj ma miejsce wielkie otwarcie jednego z najnowocześniejszych budynków świata. Mowa o La Caja Magica w Madrycie. Uroczystą inaugurację uświetni znany wokalista Leny Kravitz, który dla wszystkich zaproszonych zagra specjalny koncert. Chętni dosłownie bili się o wejściówki na tę imprezę roku w Hiszpanii.

caja magica La Caja Magica

La Caja Magica znajduje się przy rzece Manzanares w Madrycie. Ten fascynujący budynek został zaprojektowany przez francuskiego architekta Dominique Perrault. Jego arcydzieło to konstrukcja wykonana ze stali, drewna oraz szkła, zdolna pomieścić 12 000 widzów. Największą zaletą tej prawdziwie magicznej budowli są 3 korty tenisowe, na których będą mogły rozgrywać się trzy różne mecze w tym samym czasie i to niezależnie od warunków atmosferycznych. Dlaczego? Otóż budynek dysponuje rozsuwanym dachem! Według uznania, dach będzie złożony lub rozłożony.

La Caja Magica ma również za zadanie skusić władze olimpijskie do oddania tych rozgrywek w roku 2016 właśnie Madrytowi. Bez wątpienie konstrukcja robi wrażenie i wysuwa miasto na pierwsze miejsce w wyścigu o organizacje Igrzysk Olimpijskich.

Zobacz również:

Eithad Airways

Life Ball

Albatros – pustynny jacht

Powiązane artykuły