Kupujemy dywan

Spis treści

Masz już dość zimnej terakoty? Opatrzyły ci się wzory drewnianego parkietu lub po prostu chcesz coś zmienić w swoim domu? Mamy dla Ciebie proste rozwiązanie – dywan. Poza walorami estetycznymi, dywany pełnią w naszym domu bardzo ważną rolę. Przede wszystkim, za sprawą miękkiej faktury, tłumią dźwięki. Eliminując pogłos, dywany tworzą właściwą akustykę pomieszczenia. Ponadto, są one swoistymi izolatorami ciepła. O ile milej jest położyć się na miękkim, wełnianym dywanie, niż na chłodnych panelach.

Zanim jednak rzucisz się w wir zakupów, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii.
Po pierwsze, zastanów się, jaką funkcję ma pełnić Twój dywan. Jeśli ma on służyć jedynie do dekoracji wnętrza, jako centralny punkt pomieszczenia, wówczas możesz wybrać mniej funkcjonalny egzemplarz, np. z wysokim włosem. W sypialni powinny znaleźć się dywany, które nadadzą wnętrzu przytulności (np. z wysokim runem lub akrylowe).

dhesja2 Kupujemy dywan

Pokój dzienny czy to miejsca, gdzie praktyczność dywanu i jego wygląd muszą iść w parze. Najlepiej sprawdzą się tu miękkie wełniane dywany, odporne na odkształcenia. Dodatkową zaletą jest ich zdolność do pochłaniania wilgoci z powietrza. Niestety, osobom ze skłonnościami alergicznymi radzimy zrezygnować z naturalnych materiałów na rzecz dywanów heat-set frise.

Podłoga w przedpokoju jest szczególnie narażona na zabrudzenia, dlatego też polecamy zainwestować w dywan polipropylenowy. Jest to materiał niezwykle odporny na ścieranie i łatwy w konserwacji. Jeśli Twój przedpokój jest dobrze nasłoneczniony, możesz pozwolić sobie na dywany w ciemnym kolorze, który z czasem dodatkowo ukryje trudne do usunięcia plamy.

Kolejnym krokiem jest dobranie odpowiednich kolorów. To zadanie, choć pozornie łatwe, czasem okazuje się karkołomnym wyzwaniem. Najlepiej przeanalizować kolorystykę naszych mebli i zasłon, i wybrać motywy, które powtarzają się w naszym pokoju. Róbmy to jednak z wyczuciem. Jeśli szafki w dziecięcym pokoju ozdobiono kwiatuszkami, a my dokupimy kwiecistą tapetę i firanki, dywanik z roślinnymi motywami może zamienić subtelne, dziewczęce wnętrze w pokój zielarza.

dhesja5 Kupujemy dywan

Ciekawe propozycje kolorystyczne ma dla nas firma Dhesja. Szeroki asortyment i różnorodność wzorów gwarantuje dobór odpowiedniego modelu do naszych potrzeb, gustu czy stylu. Klasyczne modele doskonale sprawdzą się tuż przy kominku, tworząc miłą atmosferę wnętrza. Zwolennikom nowoczesnych rozwiązań proponujemy stylową czarno-białą kolekcję. Wszystkie modele przedstawione w tym materiale pochodzą z najnowszej kolekcji Dhesja.

Powiązane artykuły