Kultowa torebka Louis Vuitton

torebka lv

Spis treści

Dom mody istnieje już 155 lat i jest najczęściej podrabianym znakiem towarowym na świecie. Co roku produkowanych jest wiele tysięcy torebek z hologramem LV, jednak zaledwie jeden procent z nich to oryginalne produkty domu mody Vuitton’a. Pozostałe to podróbki, z którymi firma stara się walczyć. W takim przypadku to niestety walka z wiatrakami. 

Torebki Louis Vuitton – historia marki

Te dwie litery L i V na torebce to przedmiot pożądania setek tysięcy kobiet na całym świecie. Wśród nich są wielkie gwiazdy, które także uległy słabości do torebek słynnego domu mody. A zaczęło się od cesarzowej Eugenii – żony Napoleona III, już ona nosiła torebkę z tym hologramem. Dzisiaj pokazują się z nią największe światowe gwiazdy. Angelina Jolie, Uma Thurman, Penolope Cruz czy Madonna – wszystkie mają w swoich kolekcjach z hologramem LV. Także polskie celebrytki nie odmawiają sobie tego dodatku. Joanna Horodyńska, Agata Rubik czy Hanna Lis – one doskonale wiedzą, że torebka z wygrawerowanymi literami LV to znak najwyższej elegancji. No i symbol luksusu. Bo na torebkę Louisa Vuitton’a nie każdy może sobie pozwolić.

Kultowa torebka Louis Vuitton lv

www.flickr.com

Ceny torebek Louis Vuitton

Najtańsze francuskiego domu mody to wydatek rzędu 700 dolarów. Górnej granicy w zasadzie nie ma, bo co roku największe gwiazdy zamawiają osobiste egzemplarze, które nie wchodzą do produkcji. Ich cena może więc poszybować do astronomicznych wielkości, bo spersonalizowane modele mogą zawierać różnorodne dodatki. W kolekcji górna granica ceny od LV to około 2,5 tysiąca dolarów. Jak widać nie każdego stać na taki luksus. Stąd setki tysięcy podróbek, z którymi marka w trosce o swój wizerunek stara się walczyć. Francuski dom mody wytoczył nawet proces sklepowi internetowemu eBay, za pośrednictwem którego fałszywi producenci sprzedawali podróbki torebek. EBay, zgodnie z wyrokiem sądu, zapłacił 275 tysięcy dolarów grzywny i zobowiązał się płacić tysiąc dolarów za każdą sprzedaną za ich pośrednictwem podróbkę LV.

Torebki Louis Vuitton – jak rozpoznać podróbkę

Kupując torebkę Vuitton’a w „okazyjnej cenie” warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które łatwo dadzą nam odpowiedź na pytanie czy to oryginał czy plagiat. Po pierwsze, oryginalne są świetnej jakości. Zamki błyskawiczne się nie psują, a nitki nie wystają. Ozdoby są na swoich miejscach. Po drugie, hologram LV jest wygrawerowany, a nie namalowany. Po trzecie, nie ma nawet najmniejszych przebarwień, kolor jest równomiernie rozłożony na całej powierzchni . I po czwarte wreszcie, każda oryginalna torebka ma numer seryjny. jest tym domem mody, który praktykuje indywidualny numer seryjny każdej, sygnowanej swoim logo, rzeczy.

Torebka LV

Oryginalna torebka LV to symbol luksusu i najwyższej elegancji. Pasuje do wielu strojów i na różnorodne okazje. Jest jednym z tych kultowych dodatków, które elegancka kobieta musi mieć.

Powiązane artykuły