Kuchnia zaprojektowana przez Philippe’a Starcka

Spis treści

Zapoczątkuj w swoim domu erę nowego designu. Pomogą ci w tym kuchnie projektu Phillipe’a Starcka i firmy Warendorf. Łączą one w sobie funkcjonalność oraz oryginalny wygląd, który przyciągnie uwagę niejednej kobiety.

Philippe Starck postanowił wprowadzić do kuchni nowe przydatne elementy, podkreślając rolę tego pomieszczenia jako miejsca wzajemnych interakcji i spotkań. Te elementy to półki na książki – bo jedzenie i kultura są przecież bardzo ze sobą związane, wysokie stoły, duże słupki dla mniejszych pomieszczeń, wielofunkcyjne zestawy dla pomieszczenia wszystkich niezbędnych akcesoriów kuchennych. Rezultatem tych połączeń będzie elegancka i zarazem bardzo funkcjonalna.

Model Library to z atmosferą biblioteki. Główna jednostka jest otoczona ramą z półek z książkami. Ta stanie się miejscem strawy zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Mimo, że półki są wysoko, można się do nich dostać za pomocą drabiny. Meble są wykonane z ciemnego forniru, a niektóre części są pokryte białym, gładkim pokostem. W zestawie dostaniemy oryginalny stół kuchenny ze zlewem, kuchenkę, łatwo wysuwane szuflady oraz stół jadalny z marmurowym blatem o wysokości stolika barowego.

Model Primary to dość nowoczesna wersja. Posiada lampy zamontowane po obu stronach kuchenki, które podkreślają ekstrawagancki charakter zestawu. Całości uzupełnia wysoki okrągły stolik oraz krzesła z oparciem w barokowym stylu. Dominujące kolory to metaliczna szarość oraz błyszczący żółcień.

Z kolei zestaw Duality nawiązuje swoim wyglądem do tradycyjnych kuchni. Wyspa kuchenna jest oddzielona od części z kuchenką. Blat do pracy jest raczej niski i może być również używany jako stół jadalny. Całość wykonana jest z nierdzewnej stali.

Zestaw Tower pozwoli zredukować gotowanie do niezbędnych elementów. Na stole z nogami w kształcie trąbek umieszczono zlew i kuchenkę, pozostaje także duża część, która posłuży jako stół. W zestawie znajduje się również wysoki słupek, który pomieści wszystkie potrzebne naczynia i produkty.

warendorf philippe starck kuchnia 007 Kuchnia zaprojektowana przez Philippe’a Starcka

Takie pomysły na kuchnie powinny zainspirować każdego, kto poszukuje nowych i oryginalnych rozwiązań dla swoich wnętrz. W końcu, kto mógłby się oprzeć projektom jednego z najsławniejszych designerów na świecie?

Powiązane artykuły