Kuchnia ON/OFF

Spis treści

 

Minimalizm w sztuce polega na uproszczeniu kształtów, oraz operowaniu gładkimi powierzchniami. Efektem prac opierających się na tych zasadach stawały się zazwyczaj obiekty nawiązujące do kontemplacji, wyciszenia i bezruchu. Nurt ten znalazł obecnie swoje zastosowanie w życiu codziennym.
Alberto Colonello, w przeciągu zaledwie 6 lat od zakończenia studiów, zyskał większość nagród dla młodych projektantów wnętrz. Efektem było zwerbowanie tego niezwykle utalentowanego człowieka w szeregi studia projektanckiego Boffi. Specjalnie dla nich przygotował dosyć nietypową, jednocześnie innowacyjną kuchnię.

Na pierwszy rzut oka wygląda ona na pokaźnych rozmiarów garderobę, ale wystarczy rozłożyć elementy za pomocą ledwie dostrzegalnych, metalowych uchwytów, aby oczom ukazały się wszelkie niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego. W mgnieniu oka zupełnie nie rzucający się w oczy „mebel” staje się w pełni urządzoną kuchnią. W nowoczesnych domach rozwiązanie to daje oszałamiający efekt, oraz pozwala na efektywne wykorzystanie wolnej powierzchni. Sąsiadujące ze sobą moduły można swobodnie wyposażać w dowolne urządzenia. Znajdzie się tu miejsce na lodówkę, zmywarkę czy komplet naczyń i przyborów kuchennych.

onoff kitchen 2 Kuchnia ON/OFF
Z całą pewnością rozwiązanie to znajdzie sympatyków. Jako że projekt oficjalnie jest w fazie przedprodukcyjnej, nie określono jeszcze ceny.

Jedno jest pewne. Znajdą się także tacy, którzy nie będą chcieli skompresować w stalowy blok tak świętego miejsca w ich domu, jakim jest .

Powiązane artykuły