Krzewy ozdobne – jak o nie dbać?

krzewy

Spis treści

Posadzenie krzewów ozdobnych w ogrodzie jest powszechnym sposobem na urozmaicenie jego wyglądu. Te wieloletnie rośliny nie wymagają zbyt wielkiej opieki, jednak nie należy ich zupełnie zaniedbywać. Jakie krzewy można kupić w centrum ogrodniczym i jak o nie potem dbać?

Jakie krzewy można wybrać w centrum ogrodniczym?

Podczas kupowania krzewów ozdobnych w Tyńcu warto zapoznać się z różnorodną ofertą roślin. Osoby, które dopiero aranżują własny ogród mogą zdecydować się na krzewy liściaste lub iglaste. Wśród tych pierwszych wyróżnia się hortensję bukietową (każda z jej odmian będzie eleganckim uzupełnieniem krajobrazu), azalię japońską, forsycję lub dereń biały. Z kolei spośród iglastych popularne są tuje, jałowce oraz cisy, także w różnych odmianach.

Mieszkańcy okolic Krakowa mają wiele miejsc zakupu do wyboru m.in. szkółkę leśną w Tyńcu, Skawinie lub w Krzęcinie. Jedną z nich jest B. Bylica Drzewa i krzewy ozdobne, gdzie można kupić rośliny ogrodowe na prywatne potrzeby, a także skorzystać z oferty dla firm.

Jak dbać o krzewy ozdobne w swoim ogrodzie?

Dobór konkretnych krzewów ozdobnych powinien być uzależniony od rodzaju posiadanej w ogrodzie gleby. Niektóre rośliny o wiele lepiej radzą sobie w zasadowym odczynie gleby – należy do nich np. bukszpan wieczniezielony lub dereń biały – a inne w bardziej kwaśnym odczynie gleby. Do tego gatunku zalicza się hortensję lub magnolię. Przy sadzeniu krzewów warto też zwrócić uwagę na stopień nasłonecznienia i w słonecznym miejscu umieścić rośliny ciepłolubne.

Pielęgnowanie krzewów ozdobnych polega na ich regularnym podlewaniu oraz przycinaniu. Oczywiście każda z roślin ma inne wymagania, dlatego przy ich zakupie warto dokładnie dopytać sprzedawcę o formę pielęgnowania. Mimo to uważa się, że podlewanie powinno mieć miejsce co 6 lub 8 tygodni, a przycinanie wczesną wiosną. Ważny jest także proces nawożenia, który również przebiega na wiosnę.

Wieloletnie krzewy ozdobne są często wybierane do aranżacji ogrodu. Można się zdecydować na liściaste i iglaste i dopasować ich gatunek do rodzaju gleby.

Powiązane artykuły