Krzesło pełne kwiatów

Spis treści

Za oknami w końcu upragniona wiosna. Co może być bardziej przyjemnego niż błogie leżakowanie na łonie natury? Dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na dłuższe wypady za miasto znaleźliśmy rozwiązanie. Połączenie wygodnego krzesła z kwiatowym obiciem zapewni komfort, luksus i wyciszenie, zupełnie jak na łonie natury.

krzeslo kwiaty 010 Krzesło pełne kwiatów

Projektantem tego krzesła jest Tokujin Yoshioka. Bouquet Chair – bo taką nosi nazwę – jest niezwykły nie tylko ze względu pomysłu. Zdecydowanie najbardziej innowacyjne jest to, że po użyciu krzesło wraca do swojej naturalnej, wypukłej pozycji. Dzięki temu zachowuje kształt i wygląda niczym prawdziwy kwiat. Elementem, który wieńczy całość jest metalowa nóżka z okrągłą stopą.

krzeslo kwiaty 012 Krzesło pełne kwiatów

Yoshioka mówi, że na pomysł wpadł podczas wystawy Moroso New York w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to użył on około 30 tysięcy papierowych chusteczek, żeby stworzyć artystyczne chmury. Najnowsze dzieło jest wykonane z płatków kwiatowych specjalnego materiału – pianki poliuretanowej. Bouquet sprawia, że osoba, która na nim siada czuje się szczęśliwa, dosłownie tak samo jakby otrzymała bukiet kwiatów – mówi Yoshioka. Krzesło ma kształt eliptyczny, trochę przypominający jajko (może specjanie nawiązuje do Świąt Wielkanocnych?). Piękna poezja kształtów, muzyka szeleszczącej gąbeczki z której wykonane jest krzesło oraz harmonia japońskiej kultury (z której wywodzi się projektant) – to wszystko otrzymujemy wraz z zakupem Bouquet Chair.

krzeslo kwiaty 001 Krzesło pełne kwiatów

Dostępne są 4 warianty kolorystyczne. Pierwszy to połączenie czerwieni, cyklamenu (fiołek alpejski) i bordo. Drugi – różowy, czerwony i pomarańczowy. Kolejny – biały, beż, łososiowy. Ostatni jest po prostu nieskazitelnie biały. Z racji użytych materiałów Bouquet Chair nie jest tak lekki jak płatki róż. Waży aż 35 kg. Całość jest oczywiście szyta – jak na najwyższej jakości produkty przystało – ręcznie. Cena przyjemności obcowania z przepiękną naturą w każdej wolnej chwili to 5,995 euro.

Powiązane artykuły