Kryształowy żyrandol

Spis treści

Piękny żyrandol może zmienić kompletnie wystrój . Umieszczony w punkcie centralnym pomieszczenia, zazwyczaj przykuwa uwagę gości, dlatego warto, by prezentował się jak najlepiej.

Modne ostatnio antyki toczą nieustanną walkę z dodatkami w duchu nowoczesności, które charakteryzują się nieregularnymi kształtami, łączeniem kanonów czy czystą improwizacją. I choć potyczka ta wydaje się nie mieć końca, prace Roberta Kaindla sprawiają, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę nowoczesności.

Amerykański artysta proponuje zakup ręcznie dmuchanych żyrandoli o niespotykanych dotąd kształtach. Wśród wielu rodzajów, uwagę przykuwają żyrandole z falującymi jak kosmki kobiecych włosów odnogami. Istna poezja kształtów, która przeobraża się w poezję śpiewaną, gdy finezyjną formę dosięga ostatecznie czar światła.

Oprócz kryształowych żyrandoli Robert Kaindl tworzy eleganckie szklane misy, wazony i inne ozdoby, które wyglądają niczym przed chwilą wyjęte z głębin oceanu. Każdy przedmiot wykonywany jest metodą tradycyjną.

Warto również zwrócić uwagę na działalność czysto artystyczną amerykańskiego twórcy – Kaindl ma zamiar zbudować największą szklaną fontannę na świecie.

Więcej zdjęć, filmów i projektów na stronie domowej artysty.

ódło: robertkaindl.com

Powiązane artykuły