Kryształowy Absolut 100

Spis treści

Kto nigdy nie słyszał o marce Absolut, ten tak naprawdę nie zna się na alkoholach. Szwedzki trunek produkowany od 1879 roku występuje w kilkunastu odmianach. Najpopularniejsza jest wódka czysta, choć smakowe warianty, w tym cytrynowa, mandarynkowa, gruszkowa, waniliowa czy pieprzowa również znajdują grono zagorzałych zwolenników.

Światowy sukces Absolut odniósł w 1979 roku, kiedy to projekt butelki G. Bomana ujrzał światło dzienne. Dobrze przeprowadzona kampania reklamowa sprawiła, że szwedzki trunek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych alkoholi świata.

Większy rozgłos z pewnością firma zyska dzięki współpracy z luksusowym, austriackim wytwórcą szlifowanych kryształków – firmą . Efektem tego współdziałania jest nowa, czarna butelka, pokryta oczywiście ozdobami Swarovskiego. Kryształki składają się w ludzką czaszkę, co było efektem zamierzonym szwedzkiego projektanta – Philippa Pleina.

Do sprzedaży trafiła limitowana liczba stu butelek z wódką o 50-procentowej zawartości alkoholu. Produkt do nabycia w sklepie firmowym Pleina bądź na jego stronie internetowej. Cena to 100 euro za sztukę. Z zakupem nie można zwlekać, gdyż Absolut jest rozchwytywany „niczym ciepłe bułeczki”…

Powiązane artykuły