Kredyt pod zastaw samochodu – wszystko co musisz wiedzieć

samochod

Spis treści

Kredyt pod zastaw samochodu stają się coraz bardziej popularną i wygodną opcją dla osób ze słabą zdolnością kredytową, którzy w danym momencie potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Wymagają również mniejszego nakładu pracy i wypełniania formalności, gdzie w przypadku banku zostaniemy wręcz “zarzucenii” formalnościami. Trzeba również liczyć się z faktem, że będziemy sprawdzani w KRD i BIK, co może stanąć na przeszkodzie w otrzymaniu pożyczki. Jeżeli takie to proste, to jak to dokładnie działa?

Kredyt pod zastaw samochodu – na czym polega?

Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania samochodu to kredyt dla ludzi, którzy mają niską zdolność kredytową, wpisani są do rejestru KRD i BIK, a nawet dla tych posiadających zajęcia komornicze! Polega ona na zastawie naszego samochodu, który będzie zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. W razie gdyby kredytobiorca(czyli my) nie spłacamy rat pożyczki , niestety, ale tracimy nasz ukochany samochód. Oczywiście można również zastawić inne, równie wartościowe przedmioty. Takie jak biżuteria czy posiadłości.

Kredyt pod zastaw samochodu – kto może z niej skorzystać?

Odpowiedź jest bardzo prosta – dla każdej pełnoletniej osoby, która jest jedynym właścicielem samochodu. Auto nie może posiadać więcej posiadaczy, z tego względu, że po podpisaniu umowy, będziemy poproszeni o kredytodawcę o wpisanie go jako współwłaściciel na czas trwania takiej pożyczki. Tak wygląda to zabezpieczenie, o którym mowa była w poprzednim paragrafie. Nie musisz również posiadać zdolności kredytowej, dzięki czemu każda osoba może starać się o takie zapożyczenie!

Kredyt pod zastaw samochodu – jakie warunki należy spełnić? 

By móc ubiegać się o pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania musimy spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim, aby móc zakwalifikować się do takiego kredytu musimy posiadać sprawny samochód, który jest w miarę nowy, a przede wszystkim wartościowy. Stare, zniszczone, oraz auta, które nie mogą poruszać się po drogach nie będą kwalifikowały się do uzyskania takiego kredytu pod zastaw samochodu. Oczywiście samochody zabytkowe lub kolekcjonerskie są wyłączone z tego kryterium. Pojazdy takie, niejednokrotnie przekraczają wartość nowych samochodów. Kolejnym z warunków, które należy spełniać jest posiadanie ważnego ubezpieczenia OC/AC pojazdu, przeglądu technicznego oraz dowodu rejestracyjnego auta. Musimy również być pełnoletni i mieć ważny dowód osobisty. Jeśli spełniamy powyższe kryteria, to możemy złożyć wniosek o pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania internetowo lub w placówce parabanku.

Gdy parabank zgodzi się na udzielenie nam pożyczki, zostaniemy poproszeni o wpisanie kredytodawcy jako współwłaściciela samochodu. Będziemy mogli to zrobić w Wydziale Komunikacji, który ma kwaterę znajdującą się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wypełnieniu odpowiednich wniosków otrzymamy potwierdzenie, które następnie musimy przekazać parabankowi. W momencie, w którym już wypełniliśmy wszystkie formalności, pozostaje nam czekać na pojawienie się gotówki na naszym koncie.

Jeżeli jesteście zainteresowani pożyczką pod zastaw samochodu, z możliwością użytkowania, zapraszamy na https://autokapital.pl

Powiązane artykuły