Kosmiczna kolekcja

Spis treści

 

Wystrój mieszkania można podkreślić na tysiąc sposobów. Jednak aby zrobić to z klasą, a jednocześnie gustownie i bez przepychu, należy poradzić się zaufanego projektanta. A jeszcze lepiej dwóch.

Smita Singh Rathore oraz Shani Himanshu pobierali nauki w Domus Academy w Mediolanie. Pracując m.in. dla takich firm jak Diesel, Levis czy Head nabierali doświadczenia, a w 2003 roku postanowili założyć własne studio projektanckie – Cell DSGN.

Specjalnie dla firmy Pachamama, co w języku keczua oznacza „Matka Ziemia”, zaprojektowali kolekcję piętnastu dywanów. Każdy z ich projektów wykonano z naturalnej skóry. Motywem przewodnim stał się kosmos oraz forma koła. Kształt nie posiadający początku i końca, nawiązujący do formy planet i gwiazd, ma przedstawiać piękno oraz harmonię w naszym życiu codziennym.

 

Kolekcja Eclipse składa się z 5 tematów. Każdy z nich został zaprojektowany w 3 różnych odcieniach kolorystycznych. Inspiracją dla nich były lata 50. I 60. zeszłego wieku, kiedy najaktywniej próbowano wyobrazić istotę wszechświata, i dążono do poznania gwiazd.

Panowie z Cell DSGN uważają, że kreatywność nie ma granic. Przez lata współpracy z wieloma wielkimi firmami upewniali się w swojej teorii. Dzięki temu udało im się stworzyć kolekcję Eclipse dla Pachamama, która łączy niebanalny styl i fason wnętrz.

Być może dywany z kolekcji Eclipse znajdą się w kilku gabinetach okulistycznych. Niektóre projekty mogą być śmiało używane jako tablice Ishihary, służące do badania poprawności widzenia kolorów.

 

Powiązane artykuły