Koniec ery GTI…

Spis treści

Auta Peugeot w wersji były przez lata uznawane za jedne z najlepszych w swojej klasie. Teraz ma to się zmienić. Brytyjski serwis Autocar poinformował, że kończy się era . A zaczyna – zupełnie inna. Jednak nie mniej prestiżowa i fascynująca.

peugeot205gti Koniec ery GTI...

Według serwisu Autocar marka Peugeot zmienia front. Zaprzestanie produkcji popularnych aut typu hot hatch, czyli usportowionych wersji małych aut i kompaktów. Warto dodać, że Peugeot prezentując model 205 w latach osiemdziesiątych stał się jednym z pionierów tego segmentu. W gamie Peugeota często pojawiały się również i inne modele o oznaczeniu – 106, 205, czy 306.

Teraz władze podjęły radykalne kroki. W wywiadzie dla Autocar, dyrektor marketingu Christian Stein powiedział: “Wycofamy się z aut hot-hatch, jednocześnie celując bardziej w prestiżowe sportowe modele coupe.” Dodając: “Dla nas umarło.”

peugeot308 rcz Koniec ery GTI...

Jaką drogę obierze teraz Peugeot? Nowym kierunkiem marki staną się ekskluzywne coupe, takie jak na przykład najnowszy model RZC. Nie pomogły nawet takie sukcesy jak zdobycie w tym roku przez Chrisa Meeke mistrzostwa IRC za kierownicą Peugeota 207 S2000. Na pożegnanie Francuzi wypuszczą limitowaną edycję modelu 207. Model RCZ bliższy jest takim konkurentom jak Audi TT, BMW Z4, czy Alfie Brerze. Czy manewr się powiedzie? Przekonamy się…

Powiązane artykuły