Kolekcjonerskie BMW Z4!

Spis treści

Stowarzyszenie Dealerów BMW wraz z BMW Polska przekazało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 200 tysięcy złotych, w postaci kolekcjonerskiego modelu Z4 Coupe.

 

“To auto to zdecydowanie będzie jeden z największych hitów tegorocznych aukcji Orkiestry – powiedział szef Fundacji WOŚP, Jurek Owsiak. – I nie chodzi tu tylko o jego nominalną wartość. Fantastyczna jest historia, związana z tym konkretnym egzemplarzem, którego właściciela wyłoni orkiestrowa aukcja. Takie właśnie przedmioty cieszą się największym zainteresowaniem internautów i osiągają niebotyczne wręcz wartości, chociaż, jak każda aukcja Finału, ta także rozpocznie się od wartości 1 zł.”

 

Autorem projektu samochodu jest Polak – Tomasz Sycha, pracujący w dziale designu BMW Group od 15 lat. To jemu BMW Z4 Coupé zawdzięcza nieprzeciętny wygląd, sprawiający wrażenie, jakby auto nawet podczas postoju znajdowało się w ruchu. Znawcy motoryzacji porównują stylistykę tego auta do drapieżnika gotowego do skoku.

Po otrzymaniu informacji o inicjatywie polskich dealerów projektant przesłał swój rysunek, który wygrał w wewnętrznym konkursie na projekt nowego modelu i według którego wyprodukowano BMW Z4 Coupé. Rysunek, który otrzyma zwycięzca licytacji auta, jest opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Dealerzy BMW w Polsce po raz pierwszy, ale w niezwykle spektakularny sposób wspierają WOŚP. Spontaniczny pomysł jednego z dealerów natychmiast podchwycili wszyscy właściciele salonów sprzedaży, a także szefowie BMW Polska. „Zwykle różnimy się w wielu sprawach i dochodzenie do wspólnych decyzji bywa trudne. Tym razem nasza zgoda na przekazanie auta Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była natychmiastowa i jednomyślna – to bardzo budujące – powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko „Mamy nadzieję, że pieniądze ze sprzedaży tego wyjątkowego auta przyczynią się do uratowania zdrowia i życia wielu dzieci”.

 

BMW Z4 Coupé to klasyczne sportowe coupé. Napęd tylny i równomierny rozkład masy (50:50) pomiędzy obie osie zapewniają wspaniałe prowadzenie i niewiarygodną zwinność pojazdu, a w efekcie maksymalne wrażenia podczas pokonywania zakrętów.

Samochód posiada sześciocylindrowy silnik rzędowy o mocy 195 kW/265 KM i pojemności 3 litrów. Dwuosobowe sportowe auto osiąga dynamikę jazdy, jaką uzyskują jedynie nieliczne samochody seryjne. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,7 sekund. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Auto wyposażone jest w sześciobiegową skrzynię manualną. Innowacyjny układ wspomagania kierownicy pozwala kierowcy cieszyć się wysokim komfortem jazdy. Układ dynamicznej kontroli stabilności DSC reguluje poślizg kół napędowych i stabilizuje pojazd. Dzięki nowoczesnym i skutecznym hamulcom droga hamowania z prędkości 100 km/h wynosi tylko 34 m.

Mimo imponujących osiągów BMW Z4 Coupé 3.0si zużywa w cyklu mieszanym UE tylko 8,6 litra na 100 km.

BMW Z4 trafiło na rynek w 2006 roku. Zostało stworzone jako bezkompromisowe auto sportowe, przeznaczone dla ludzi lubiących wyzwania, niezależnych indywidualistów ceniących wysoką jakość życia, będących w ciągłym ruchu, kochających jazdę samochodem i fascynujących się motoryzacją. Sportowa dynamika i doskonałe osiągi zapewniające niepohamowaną radość z jazdy, a jednocześnie niesamowita elegancja i piękna stylistyka sprawiły, że modele Z4 do dziś budzą wielkie emocje wśród kierowców na całym świecie.

Powiązane artykuły