Kolekcjonerskie BMW sprzedane

Spis treści

Kolekcjonerskie auto – ostatni egzemplarz tej serii, który zjechał z taśmy produkcyjnej – było jednym z najcenniejszych przedmiotów licytowanych na aukcji w ramach XVIII finału WOŚP. Dzisiaj już jest u swojego właściciela.

 

Nabywca auta otrzymał dodatkowo rysunek – projekt BMW Z4 Coupe autorstwa Tomasza Sychy, polskiego projektanta, który stworzył ten wyjątkowy model BMW. Rysunek został opatrzony specjalną dedykacją Tomasza Sychy dla WOŚP.

Nowy właściciel Z4-ki odebrał kluczyki z rąk Jurka Owsiaka w salonie Auto-Fus w Warszawie. Nabywca auta chce pozostać anonimowy – wiadomo jedynie, że samochód trafi do Szczecina.

Ofiarodawcy samochodu – dealerzy BMW oraz BMW Polska – są zadowoleni z przebiegu licytacji. „To wyjątkowy samochód – z pewnością da wiele radości nabywcy – powiedział Prezes Stowarzyszenia Dealerów BMW, Aleksy Breczko „A dla nas radością jest znacząca kwota przeznaczona na sprzęt diagnostyczny dla chorych dzieci”.

BMW Z4 trafiło na rynek w 2006 roku. Zostało stworzone jako auto sportowe, przeznaczone dla ludzi lubiących wyzwania, będących w ciągłym ruchu, kochających jazdę samochodem i fascynujących się motoryzacją. Modele Z4 do dziś budzą wielkie emocje wśród kierowców na całym świecie, a projekt autorstwa polskiego designera jest uznawany za jeden z najbardziej udanych w historii BMW.

Powiązane artykuły