Kolekcja Macieja Zienia

Spis treści

Kilka dni temu odbył się pokaz Macieja Zienia, na którym zaprezentował swoją kolekcję na sezon wiosna – lato 2010. Wydarzenie to stało się prawdziwym spektaklem mody w oryginalnej scenografii.

Pokaz odbył się na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej, a przy jego produkcji pracowało ponad 200 osób. Efektem ich pracy była wspaniale zaaranżowana scenografia. Modelkom oraz gościom towarzyszyła muzyka na żywo skomponowana specjalnie na potrzeby pokazu przez Antoniego Komasa-Łazarkiewicza, kompozytora muzyki filmowej i teatralnej, a w rolę wokalistki wcieliła się Mary Komasa-Łazarkiewicz. Na pokaz przybyło ponad 1000 gości.

Inspiracją dla Macieja Zienia były Mazury, a dokładnie widok kwiecistej łąki. Jak powiedział „będzie mnóstwo kolorów, mnóstwo odcieni błękitu, różu”, które projektant postanowił stonować odcieniami beżu i szarości.

W kolekcji dominują kolory chabrowego szafiru, malwy, czerni oraz złotych zbóż. Niektóre kreacje są połączeniem czerni z granatem. Do wykonania strojów użyto lśniących, metalicznych materiałów oraz brokatów. Całości dopełniają kryształy Swarovskiego, kamienie oraz błyszczące koronkowe elementy.

Uwagę skupiły na sobie wyrafinowane suknie wieczorowe. Według projektanta nie muszą być one koniecznie długie. Obok kilku kreacji do ziemi można było podziwiać zmysłowe mini z drapowanego muślinu, tiulu i satyny udekorowanej piórami oraz jedwabnymi kwiatami. Część sukni zostało wykończonych koronką ze słynnej francuskiej manufaktury Sophie Hallette, które dodały świeżości przyozdobionym kreacjom.

Na pokazie nie zabrakło także kolekcji ślubnej. Była ona kontynuacją mazurskich inspiracji. Przeważały takie materiały jak tiul, satyna, muślin oraz koronki, ozdobne pióra i kwiaty. Modelki nie zaprezentowały się jednak na wybiegu – pozowały fotografom nie ruszając się z platformy.

Kolekcję uzupełniły specjalnie zaprojektowanie buty. Znalazły się tam między innymi sandały z plecionych pasków na bardzo wysokich obcasach. Przeważały odcienie czerni, szarości, beżu oraz biel.

Najnowszą kolekcję Macieja Zienia będzie można znaleźć w Warszawie oraz Poznaniu.

Powiązane artykuły