Kolekcja Donatelli Versace wiosna-lato 2010

Spis treści

Za nami Tydzień Mody w Milanie. Impreza ta byłaby niekompletna bez pokazu kolekcji Donatelli Versace – osoby z niezwykłą wizją oraz umiejętnościami, które przelewa na swoje kreacje.

Propozycje Versace nawiązują do lat ’50, są bogato zdobione, posiadają koronkowe detale. Kobieta według marki w nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2010 powinna być seksowna oraz pokazywać swój wdzięk.

Kobiety z pewnością zainspirują krótkie mini, wysokie obcasy oraz małe torebki, które sprawią, że każda osoba nosząca taki zestaw będzie się czuć niezwykle kobieco i zmysłowo. Ale nie tylko w spódnicy kobieta może czuć się sexy. Projektantka proponuje także srebrny garnitur, czy kreacje zdobione cekinami, kryształami oraz stroje z ukrytymi rozcięciami, które nie będą krępować ruchów.

Kolekcja zawiera nie tylko ubrania na co dzień, ale także stroje na wieczorne okazje. Powłóczyste i zwiewne suknie dzięki eleganckiemu i atrakcyjnemu wyglądowi będą pasowały na bardziej uroczyste wyjścia.

Mimo, że zwykle projektantka pracuje nad kreacjami dla dorosłych kobiet, tym razem nie zabrakło trendów dla młodzieży. Donatella Ersace pokazuje swój własny wizerunek tego, jak młodzi ludzie powinni wyglądać. Tak powstała interesująca kolekcja dla dziewcząt. Ubrania są stylowe, innowacyjne, ale wciąż klasyczne i bardzo kobiece. Kolorystyka jest utrzymana w palecie żywych pasteli. Geometryczne wzory, barokowe zakręcone linie to nowe wyznaczniki w młodzieżowej modzie. W kolekcji dominują super krótkie mini oraz przeróżne materiały, których kombinacje sprawiają, że wszystkie stroje wyglądają niezwykle świeżo i wyszukanie.

Wśród gości nie zabrakło na pokazie znanych osobistości. Jedną z nich była Janet Jackson, która wzbudziła największe zainteresowanie fotografów. Na imprezie mieliśmy także polski akcent – polską modelkę Katarzynę Struss, która ostatnio staje się coraz bardziej popularna na zagranicznych wybiegach.

Każdy strój z kolekcji odzwierciedla ideę projektantki że kobieta powinna ubierać się wedle nowych trendów, ale jednocześnie zostawić w doborze ubrań odrobinę indywidualizmu.

Powiązane artykuły