Koenigsegg CCXR

Spis treści

Moda na wykonane z włókna węglowego dobra luksusowe nie przemija. Świadczy o tym między innymi wyjątkowo rzadki Koenigsegg CCXR pokryty włóknem karbonizowanym. Światło dzienne ma ujrzeć jedynie sześć sztuk tego modelu. Jeden z nich jest wystawiony na sprzedaż w Niemczech poprzez portal JamesList.

Cena tego modelu to 1,6 miliona Euro. Limitowana edycja super szybkiego samochodu, którego rodowód wywodzi się z zimnej, ale jakże pięknej Szwecji, może się poszczycić 6-cio stopniową manualną skrzynią biegów, silnikiem V8 o pojemności 5.0 litra z podwójnym doładowaniem i mocą 1018 koni mechanicznych. Z takim zapleczem osiągnięcie „setki” to kwestia 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to… ponad 400km/h!

Wnętrze samochodu wykończono w kolorze czerwonej wiśni. Trzeba przyznać, że prezentuje się ono wspaniale. Eksperci z Koenigsegg twierdzą, że żaden inny samochód na świecie nie może równać się z ich modelem w zakresie stosunku mocy do masy, współczynnika aerodynamiki czy sztywności podwozia, nie wspominając o pięknie… Egzemplarz wystawiony na sprzedaż ma kierownicę z prawej strony i ma to być jedyny taki model (pozostałe pięć egzemplarzy będą miały kierownicę po lewej stronie).

Więcej na http://www.jameslist.com/advert/23233

Powiązane artykuły