Klasyczny rower

Spis treści

Z powodu wszechogarniającej nas dzisiaj technologii można łatwo zapomnieć o przyjemnościach, jakie przynosiły nam rozwiązania stosowane kilka lat temu. Zapominamy o tym, że klasyczne samochody miały duszę, mimo że nie wyposażano ich w czujniki parkowania, kamery, ABS, ESP i inne cuda techniki. Proste rozwiązania wystarczały, by uśmiech zagościł na naszych twarzach.

Sean Denham Ken Wheeler, założyciel firmy Renovo, postanowił przypomnieć sobie te czasy i wraz  z Sean Denham zbudował rower, który posiada w całości drewnianą ramę. Projekt przeszedł już testy i okazało się, że rama drewniana Renovo jest niezwykle wytrzymała. Jej właściwości fizyczne to nie jedyne zalety. Pozytywne wrażenie sprawia sam jej wygląd.

Proces konstrukcyjny drewnianej ramy został opisany na stronie twórcy. Produkt okazał się na tyle trafiony, że szybko znaleźli się pierwsi nabywcy. Obecnie Renovo produkuje drewniane ramy na zamówienie. Każdą z nich dostosowuje do postury zamawiającego. Ceny rozpoczynają się od 2 300 dolarów. Trzeba przyznać, że jest to produkt godny uwagi nie tylko cyklistów.

Powiązane artykuły