Kino Polska w Paryżu

Spis treści

Od 14 do 20 października w Paryżu, w kinie le Reflet Médicis będzie można łączyć przyjemność spotkań z filmami uznanymi za klasykę z odkrywaniem nowych nurtów w młodej, polskiej kinematografii. Instytut Polski w Paryżu i stowarzyszenie Les Lumières of Europa prezentują drugą edycję tygodnia promocji polskiego kina KINOPOLSKA.

Prezes stowarzyszenia Les Lumières of Europa jest zafascynowany polskim kinem. Andrzej Wajda, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Krzysztof Kieślowski to tylko część polskich mistrzów sztuki kinowej, którzy rozkochali w sobie francuską publiczność.

W programie tygodnia promocji polskiego kina zaplanowano cykl „Andrzej Wajda – spotkanie z literaturą i historią”, w ramach którego wyświetlonych zostanie 7 obrazów m.in.: Człowiek z marmuru, Popiół i diament, Ziemia obiecana. Filmy różnią się do siebie tematyką i treścią, ale odpowiadają na to samo pytanie: Jak żyć we współczesnym świecie?

W programie KINOPOLSKA nie zabraknie także filmów wyprodukowanych w ciągu ostatnich lat np.: Wesele W. Smarzowskiego, Zerwany J. Filipiaka, Drzazgi M. Pieprzycy, 33 sceny z życia M. Szumowskiej, Wszystko będzie dobrze T. Wiszniewskiego.

We wtorek, 20 października pokazane zostaną filmy prezentowane na wrocławskim festiwalu Era Nowe Horyzonty. Program zakończy projekcja Lasu Piotra Dumały.
Szczegóły na kinopolska.fr

Powiązane artykuły