Kim jest Kate Middleton?

Spis treści

Odkąd w październiku książę William oświadczył się swojej wieloletniej partnerce Kate Middleton każdy, kto choć trochę zainteresowany jest popkulturą szuka informacji na temat przyszłej księżnej. Ba, nie tylko śledzący wielki świat chcą wiedzieć kim Middleton jest, każdy kto interesuje się polityką i wydarzeniami na świecie chciałby dowiedzieć się czegoś na temat żony przyszłego króla Wielkiej Brytanii.

kate middleton 2008 Kim jest Kate Middleton?

Źródło: wikipedia.org

Śpieszymy więc z kilkoma najważniejszymi i najciekawszymi informacjami na temat Kate, a w zasadzie Catherine Elisabeth Middleton właśnie wczoraj skończyła 29 lat. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, podczas studiów zarabiała jako modelka, niejednokrotnie prezentowała stroje kąpielowe i bieliznę. Księcia Williama poznała w 2001 roku i od tamtej pory tworzą dość burzliwy związek. Dlaczego burzliwy? Brytyjskie media nie raz donosiły o kłótniach, gwałtownych rozstaniach i szybkich powrotach pary do siebie.

will Kim jest Kate Middleton?

Źródło: wikipedia.org

Jakby nie było, William dość długo kazał swojej wybrance czekać na poważną deklarację i pierścionek zaręczynowy. Wiele kobiet denerwowałoby się, gdyby ich partner przez tyle lat nie mógł się zdecydować na ślub. I, według brytyjskich dziennikarzy, to było powodem odejścia Kate. W końcu jednak się doczekała i podczas luksusowych wakacji w Kenii książę William wręczył swojej wybrance pierścionek zaręczynowy. Ten sam, który 20. lat wcześniej dostała jego matka księżna Diana od księcia Karola. Pierścionek wówczas kosztował 28 tysięcy funtów. Dzisiaj jego wartość nie jest znana, dla rodziny królewskiej ma znaczenie bardziej symboliczne niż materialne. Pierścionek zrobiony jest z 18. karatowego szafiru i diamentów.

2506282307 e6d54d75c1 Kim jest Kate Middleton?

Źródło: flickr.com/photos/rosi

Wesele narzeczonych zaplanowane jest na 29 kwietnia tego roku, a wpływy z turystyki i sprzedaży gadżetów z młodą parą mają sięgnąć prawie miliarda dolarów. Dla brytyjskiego rządu to wielka okazja zwiększenia wpływów do niedomykającego się budżetu. Niedomykającego się tak bardzo, że koszt wesela nowożeńców ma być pokryty, po raz pierwszy w historii, równo przez rodzinę królewską jak i rodziców panny młodej. Państwo Middleton raczej jednak nie zbiednieją, od wielu lat rodzice przyszłej księżnej prowadzą firmę zajmującą się sprzedażą artykułów dekoracyjnych imprez i eventów. Rodzina Kate mieszka w hrabstwie Berkshire, gdzie cieszy się poważaniem i szacunkiem.

2584997902 ab4a367882 Kim jest Kate Middleton?

Źródło: wikipedia.org

Mimo oficjalnych zapewnień o radości rodziny królewskiej z zaręczyn księcia nieoficjalnie mówi się o niezadowoleniu królowej Elżbiety wynikającego z braku szlacheckiego pochodzenia Kate. Królowa Elżbieta jak na królową przystało ma ostatnie zdanie w wielu kwestiach i choć nie zabroni Williamowi ślubu, musi zaakceptować suknię ślubną, którą założy Kate. Znane jest już nazwisko projektanta, który przygotuje kreację na ten niezwykły dzień dla przyszłej księżnej. Tego zaszczytu dostąpi Bruce Oldfield, autor ślubnej sukni Samanthy Cameron – żony brytyjskiego premiera.

Nam pozostaje tylko czekać na 29 kwietnia 2011 roku, ślub następcy brytyjskiego tronu zapowiada się ciekawie. Kate Middleton marzy, żeby było to towarzyskie wydarzenie dekady. Zobaczymy czy jej marzenie się spełni.

Powiązane artykuły