Kawalerski design

Spis treści

Mała przestrzeń mieszkania do zagospodarowania wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Zmniejszamy ilość przechowywanych przedmiotów na rzecz modeli oryginalnych, wymyślonych przez najlepszych projektantów. Jak urządzić męską kawalerkę w sposób ciekawy i funkcjonalny?

dizajn kawalerka Kawalerski design

Zaaranżowanie lokum składającego się z kuchni, będącej jednocześnie strefą wejściową, pokoju i malutkiej łazienki to nie lada wyzwanie, ale przy odrobinie kreatywności efekt może być powalający. W proponowanym rozwiązaniu szorstkość cegieł na ścianach kontrastuje z miękkością tkanin otulających łóżko oraz podłogi. Kolorystyczna asceza wnętrza oparta na trzech kolorach – czarnym, szarym i białym, podkreśla zróżnicowanie zastosowanych faktur. Neutralność barw stanowi prostą bazę, którą można uzupełnić kilkoma odlotowymi sprzętami, zarówno pod względem koloru, jak i formy. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków – tak małe pomieszczenie można bardzo szybko „zagracić”.

Ciekawym rozwiązaniem w sypialni jest tapicerowana ściana nad łóżkiem, która jednocześnie pełni funkcję zagłówka. Nie tylko jest ozdobą pomieszczenia, wycisza mieszkanie, ale także można się o nią wygodnie oprzeć. By pomieścić wszystkie elementy garderoby warto zdecydować się na ogromną i praktyczną szafę, która zajmuje całą powierzchnię ściany, od sufitu do podłogi. Unikamy wrażenia chaosu i bałaganu. Lustrzane fronty optycznie powiększają przestrzeń sypialni. Surowemu wnętrzu odrobiny ciepła i humoru dodają – czarne krzesło z tworzywa sztucznego Pantone Chair, projektu Vernera Pantona oraz stolik-szafka Optic, marki Kartell.

Podczas urządzania małej kuchni zamiast stołu warto wybrać robiony na zamówienie wąski barek, który można w razie potrzeby powiększyć, wysuwając ruchomą część spod blatu. Szyku czarno-białej kuchni dodadzą wysokie stołki Charles Ghost od Philippe’a Starcka. Zabudowa wykonana jest z lakierowanej płyty MDF bez uchwytów, co nadaje jej charakteru jednolitej płaszczyzny. Drzwi otwierają się i zamykają za pomocą mechanizmu klik-klak. W kuchni także warto panować nad porządkiem. Uniknięciu chaosu sprzyja mała ilość detali – większość sprzętów powinna schowana.

dizajn kawaler 2 Kawalerski design

Minimalizm zarówno w kolorystyce, jak i co do ilości mebli i sprzętów sprawdzi się w męskiej kawalerce znakomicie. Świetnie oddaje ducha czterech ścian prawdziwego mężczyzny, a przy tym jest rozwiązaniem praktycznym. Zaczerpnij kilka pomysłów z tej propozycji, uzupełnij o własne idee i voilà!

Na podstawie miesięcznika “M jak mieszkanie”; zdjęcia: urzadzamy.pl

Powiązane artykuły