Kąpiel w sitowiu

Kąpiel w sitowiu

Spis treści

Phyto-purification bathroom to projekt łazienki z naturalnym systemem filtracji wody. Ta unikalna kabina prysznicowa zastępuje tradycyjne urządzenia mechaniczne wykorzystując potencjał roślin do dokładnego oczyszczania wody. Jednym słowem, phyto-purification bathroom to swoisty mini ekosystem uzdatniający brudną wodę do ponownego użycia.

Projekt opiera się w całości na procesach zachodzących w środowisku naturalnym. W początkowej fazie, woda przepływa przez sitowie posadzone na piasku. Korzenie zatrzymują większe pyły, a znajdujące się w nich bakterie rozbijają szkodliwe substancje na pierwiastki przyswajalne przez rośliny. Rosnąca obok trzcina będzie skutecznie pochłaniać metale ciężkie. Lilie wodne wychwycą drobne cząsteczki unoszące się w wodzie, natomiast drobniutka rzęsa usunie pozostałe w niej mikroorganizmy. Ostateczny etap oczyszczania wody stanowi filtr węglowy, który zatrzyma to, czego nie zdołały zatrzymać rośliny.

Proekologiczny projekt zapowiada się dość interesująco; również z estetycznego punktu widzenia. Taka dzika, zielona kompozycja otaczająca wannę będzie prezentowała się wprost niezwykle.

Powiązane artykuły