Kamienny styl

Spis treści

Trzeba mieć serce z kamienia, aby nie docenić walorów kamiennych elementów dekoracji wnętrz. Majestatyczne głazy podnoszą estetykę domu oraz dodają nieco japońskiej prostoty. Kamienie mogą przyjmować dość nietypowe kształty, jak te, prezentowane przez D’Vontz. Eleganckie, ponadczasowe formy zlewów Elica i Coda przypominają zgeometryzowane rzeźby.

Coda (zdjęcie powyżej) posiada okrągłą wnękę w cokole, co nadaje jej zaskakującej delikatności. Dodatkową zaletą zlewu jest jego nietypowa kolorystyka i deseń. Gładka powierzchnia kamienia wydaje się chropowata, łamana licznymi pęknięciami i rysami oraz mieni się odcieniami żółcieni, szarości i czerni.

Kolejnym przykładem niebywałego wdzięku jest Elica (zdjęcie powyżej), którego „skręcony” cokół przypomina gwint śruby nadając mu tym samym dynamicznego kształtu. Kremowa barwa również wzmaga efekt lekkości. Zanim zdecydujemy się na montaż kamiennych zlewów warto zasięgnąć porady dekoratora wnętrz. Mocowanie cokołu wymaga odpowiedniej aranżacji – minimalistycznego stylu, który sprawi, że kamienny zlew stanie się centralnym punktem łazienki.

Powiązane artykuły