Jesienna kolekcja Macieja Zienia

Spis treści

Jeden z najpopularniejszych polskich projektantów przedstawił swoje nowe propozycje na sezon jesień-zima 2010/2011. Na wybiegu królowały stonowane kolory, lekkie tkaniny i ciekawe upięcia.

Pokaz Zienia odbył się 18 czerwca na warszawskim Torwarze. Widowisko zostało starannie zaplanowane i dopracowane w każdym szczególe. Wybieg zamienił się w jesienny, zamglony las, słychać było śpiew ptaków i szum strumienia. Tajemnicza sceneria doskonale współgrała z kreacjami polskiego projektanta.

utrzymana jest w stonowanej kolorystyce – dominują beże, szarości, czerń. Projektant użył lekkich, powłóczystych tkanin, które zostały ciekawie udrapowane. Nie zabrakło dodających charakteru dodatków – cekinów, pawich piór, kokard i falban. Zmysłowe draperie pięknie kontrastowały ze skórzanymi gorsetami, tworząc romantyczne, a zarazem drapieżne połączenie. W kolekcji przeważają suknie odpowiednie na wielkie wyjścia i bale, oraz koktajlowe, krótkie sukienki. Wszystkie kreacje utrzymane są w charakterystycznym dla Zienia stylu, który ceni elegancję, kobiecość i klasę.

Maciej Zień przedstawił magiczny świat, w którym jego projekty zagrały główne role. I chociaż krytyce zarzucają mu wtórność i brak nowych pomysłów, projektant nie może narzekać na brak zainteresowania swoimi pracami.

Więcej informacji o projektancie znajdziecie na jego stronie internetowej: http://zien.pl/. Butiki Zienia znajdują się w Warszawie i Poznaniu.

Powiązane artykuły